Pozostałe

2021-01-15

k@rnawałowe ferie

k@rnawałOWE FERIE z Mrągowskim Centrum Kultury

 

Karnawał w pełni a wraz z nim startują tegoroczne Ferie Zimowe! Zupełnie inne niż wszystkie ale nie poddajemy się! Niech się dzieje! A co mamy dla Was tym razem?

Zobacznie sami  i zapraszamy do zabawy!

  

 

Co najbardziej kojarzy Wam się z karnawałem? Według nas podczas karnawału nie może zabraknąć muzyki, zabawy, balonów i przebieranek… a maska karnawałowa jest tego idealnym atrybutem! Zabawa polega na zrobieniu w domu MASKI KARNAWAŁOWEJ z dowolnych akcesoriów dostępnych pod ręką! Puśćcie wodze fantazji i wykonajcie maskę własnoręcznie… najpiękniejszą, najdziwniejszą, najciekawszą lub jaką tylko chcecie.  

UWAGA! Przedłużamy termin nadsyłania prac! Gotowe maski, opisane imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu należy przynieść na recepcję MCK do 14 stycznia 2021 ( w godz. 8.00 -16.00). Na autorów najpiękniejszych masek czekają nagrody!!!

 

 

Pamiętacie zeszłoroczny warsztat kreacji? Pozostajemy w tematyce karnawału i proponujemy abyście we własnym domu stworzyli wymarzoną bajkową lub karnawałową postać!

Możecie pokazać czego się nauczyliście w zeszłym roku albo zainspirować stworzonymi postaciami i spróbować swoich sił w kreacji… Osoby, które już to robiły, wiedzą że to świetna i mega wciągająca zabawa!!!

A więc do dzieła! WYKREUJ BAJKOWĄ/KARNAWAŁOWĄ POSTAĆ z tego co masz w domu! Odwiedź strych, poszukaj starych ciuchów, którym możesz dać drugie życie, make up dopasuj do postaci, stwórz odjazdową fryzurę… zrób co tylko chcesz i dobrze się baw!

Jako inspirację na naszym FB prezentujemy zdjęcia z minionych warsztatów. Cieszcie się wzorami, konwencjami, kolorami i koniecznie pokażcie nam efekt końcowy wysyłając zdjęcie wykreowanej postaci, w komentarzu pod postem. Na wasze szałowe zdjęcia czekamy do 13 stycznia, rozstrzygniecie konkursu i odbiór nagród - 14 stycznia!

Każdą osobę, która weźmie udział w zabawie oraz zamieści zdjęcie wykreowanej postaci, nagrodzimy niespodzianką! Osoba, która zdobędzie najwięcej polubieni zdobędzie nagrodę publiczności!!!

 


Uwaga jesteś nominowana/y!

Co Wy na to aby się trochę ruszyć??? Proponujemy opcję woow! Jeśli macie dość zdalnych lekcji, bezczynnego siedzenia w domu albo chcecie zgubić poświąteczne kalorie, podejmijcie z nami wyzwanie!!!

Mrągowo tańczy Jerusalema Dance! Nasze grupy już trenują i jeśli chcecie do nas dołączyć możecie trenować w domu i wysłać nam filmik przedstawiający Wasz taniec (może być fragment), który wykonacie samodzielnie, z rodzeństwem lub przyjaciółmi w dowolnym miejscu.

Wszystkie filmiki połączymy w jedną wielką całość, która będzie stanowiła mrągowski finał Jerusalema Dance Challenge!

A wiec ruszamy z kanap i trenujemy – kroki są bardzo proste i nie muszą być dokładnym odzwierciedleniem oryginału – liczymy na wasze pomysły i wariacje! W linkach na naszym FB dajemy Wam kilka inspiracji do nauki!

Nagraj filmik i nominuj przyjaciela, koleżankę/kolegę, znajomego – niech się dzieje! Razem roztańczymy Mrągowo!!!

Na Wasze filmiki czekamy do 17 stycznia 2021 a efekt końcowy zobaczymy pod koniec stycznia!

To jak, kto podejmie wyzwanie? Liczymy na Was…

 


Co powiecie na karnawał… ale nie taki zwyczajny, wręcz nadzwyczajny – Karnawał Zwierząt! I to w OPERZE! Brzmi nieźle, prawda?

Wyobraźcie sobie kolorową, trochę dziwaczną krainę ze snu gdzie wraz główną bohaterką Laurą wyruszamy w podróż przez magiczne światy, będące wytworem jej fantazji. Inspiracją tej sennej podróży stała się wizyta w zoo oraz balet obejrzany w operze. Tak zaczyna się opowieść, w której, jak to w snach, wszystko miesza się ze wszystkim, tworząc niesamowite obrazy! Ale… takich historii nie da się opowiedzieć słowami! Musicie to zobaczyć !!! Szczegóły już 7 stycznia na naszym FB.