Pozostałe

2021-05-01

Majówka z Szantą odwołana!

Niestety ze zwględu na obowiązujące nas obostrzenia impreza Majówka z Szantą zostaje odwołana !

***********************************

Ahoj miłośnicy klimatów wodno - szuwarowych!
już czas rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski, a zatem przybywajcie kamraci
do Mrągowa na jezioro Czos!

 

1 maja w godz. 13. 00 – 18. 00 przycumujcie łodzie do kei na Molo, gdzie rozbrzmiewać będą dźwięki wiatrem i falą pisane! Pieśni i piosenki spod znaku wiatru, wody i przygody zaprezentują nam szantowe wilki morskie Zejman i Garkumpel (Warszawa) i CZARNA BANDERA (Giżycko). O dobre nastroje i przednią zabawę na naszym pokładzie zadba rasowy sternik.

Ale to nie koniec – strzeżcie się szczury lądowe bo nad naszym „portem” zawiśnie także czarna bandera, pod którą zaprosimy najmłodszą brać piracką… dla której mamy przygotowane strefy dodatkowych atrakcji:

KLOCKOLOGIA – prostota, kreatywność, nauka – ZABAWA
To tutaj  młodzi konstruktorzy będą mogli puścić wodze fantazji i budować statki jakie tylko przyjdą im do głowy.

MAGICZNY ŚWIAT ZAGADEK I ŁAMIGŁÓWEK
Zapraszamy wszystkie dzieci w fascynującą podróż przez morza i oceany. Można tu będzie znaleźć wszystkie typy zabaw ulubione przez dzieci - labirynty, szukanie różnic, łączenie par, dobieranie pasujących elementów, rysowanie i kolorowanie, a także krzyżówki i łamigłówki.

INTERAKTYWNA LEKCJA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
z klasą mundurową Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Mrągowie.

w programie:
14:30 – 16:00 Zejman i Garkumpel
Gwarancją dobrej zabawy jest nie tylko wysoki poziom estradowy zespołu (autorskie kompozycje lidera Mirosława Kowalewskiego, żeglarza, autora tekstów i muzyki, z czasem uzupełnione o kompozycje Zbigniewa Murawskiego), ale również żywiołowa postać konferansjera i lidera Mirka ,,Kovala" Kowalewskiego. Koncert rodzinny, adresowany głównie do słuchaczy młodszych ale również do opiekunów, rodziców jako interakcyjny projekt zabawy w klimatach Witru, Wody i Przygody. Występ jest pomyślny jako muzyczna zabawa z udziałem słuchaczy na scenie, oparty o autorskie piosenki. Zawiera konkursy, naukę tańców egotycznych, wspólne śpiewanie. Tematyka wakacyjno- żaglowa, dotycząca Rejsów po "Jeziorach i Oceanach Marzeń".

16:30 - 18:00 Czarna Bandera
Wykonawcy spod znaku Czarnej Bandery porwą publiczność do zabawy w rytmie szantowych szlagierów. Czarna Bandera to giżycki zespół, który powstał w czerwcu 2008 roku. Tworzą go: Jarek Kwiatkowski, Bartek Biwejnis, Kamil Masojć i Maciek Kołecki. Repertuar zespołu to znane piosenki żeglarskie i szantowe szlagiery. Ich folk-rockowe brzmienia podbijają serca braci żeglarskiej i spotykają się z żywiołową reakcją publiczności.

 

Oj będzie się działo! Do zobaczenia w porcie M R Ą G O W O !

***********************************************

a tak bawiliśmy się w minionych latach