Pozostałe

2021-12-11

JARMARK ŚW. MIKOŁAJA


Historia Jarmarku św. Mikołaja w naszym mieście sięga XVI wieku. Odbywał się on raz w roku 6 grudnia. Po latach, nawiązując do tej tradycji Centrum Kultury rozpoczęło organizację JARMARKU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Wydarzenie odbywa się raz w roku, w okresie przedswiątecznym. 

W tym roku JARMARK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA zaplanowany jest 11 grudnia wokół budynku Mrągowskiego Centrum Kultury.

Nieodłącznym elementem Jarmarku jest KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PRODUKTÓW. Rękodzielnicy, handlowcy, gospodarstwa agroturystyczne mają możliwość prezentacji oraz sprzedaży swoich produktów a uczestnicy nabycia tego, co jest potrzebne do stworzenia wyjątkowego nastroju świąt - upominków, przetworów i wypieków, kosmetyków, zabawek, biżuterii, wyrobów artystycznych, dekoracji, ozdób choinkowych oraz wielu innych wyjątkowych rzeczy.


Podczas Jarmarku odwiedza nas najprawdziwszy ŚWIĘTY MIKOŁAJ z workiem upominków dla wszystkich dzieci. W programie wydarzenia znajdują się również zabawy ze św. Mikołajem i animatorami oraz program artystyczny w wykonaniu kolędników z mrągowskich przedszkoli i szkół a także występy mrągowskich grup artystycznych, w tym Studia Wokalnego Sukces i Orkiestry Dętej Mrongovia.

Podczas imprezy otwieramy POCZTĘ ŚW. MIKOŁAJA aby wszystkie dzieci, mogły napisać list do Świętego Mikołaja i z pomocą Elfów nadać go wprost do Laponii!

Zapraszamy także do udziału w  konkursie „Bieg po wypiek”, w którym wybieramy najsmaczniejsze ciasto świąteczne a jednocześnie zachęcamy do kultywowania polskiej tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych.