Pozostałe

2021-12-11

JARMARK ŚW. MIKOŁAJA

    

Historia Jarmarku św. Mikołaja w naszym mieście sięga XVI wieku. Odbywał się on raz w roku 6 grudnia. Nawiązując do tej tradycji 11 grudnia 2021 r. w godz. 11:00 - 17:00 wokół Mrągowskiego Centrum Kultury powstanie kiermasz, na którym można będzie zrobić świąteczne zakupy.

Dostaniecie u nas domowe pyszności, piękne, ręcznie robione ozdoby, prezenty, upominki i wiele wile innych. Jedno jest pewne – u nas znajdziecie PEREŁKI, których nie znajdziecie nigdzie indziej. A jeśli jest jeszcze któś, kto chciałby zasilić szeregi naszych wystawców prosimy o kontakt!

  

materiał do pobrania: regulamin i KARTA ZGŁOSZENIA STOISKA

  

Będzie pięknie i świątecznie a wokół rozbrzmiewać będą najpiękniejsze kolędy w wykonaniu: Studia Wokalnego SUKCES, Orkiestry Dętej MRONGOVIA oraz MRĄGOWSKICH HARCERZY. Najmłodszych zaprosimy do wspólnych, mikołajkowych tańców w rytmie ZUMBY. Tanecznie zaprezentują się także grupy INTRO z Piecek oraz Mrągowska Scena Tańca Współczesnego: SŁODZIAKI, MINI FLOW i FLOW. Ze stoiskiem i zabawami tematycznymi przybędzie do nas także NADLEŚNICTWO MRĄGOWO.

6 grudnia startuje dla Was POCZTA ŚW. MIKOŁAJA aby każdy zdążył wysłać ten najważniejszy list w roku!

Ponadto w programie tegorocznego Jarmarku nie zabraknie konkursu BIEG PO WYPIEK, warsztatów pieczenia chleba i pierników z MOBILNYM PIECEM CHLEBOWYM, warsztatów czekoladowych z DZIKĄ CZEKOLADĄ, warsztatów tworzenia STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH.

Najważniejszym punktem programu jest wizyta gościa honorowego - samego ŚW. MIKOŁAJA, który już potwierdził swoją obecność na naszym Jarmarku św. Mikołaja!

  

więcej informacji:

  

 

Poczta św. MIKOŁAJA

Aby pod choinką znaleźć wymarzony prezent najlepiej skontaktować się z  Mikołajem bezpośrednio. Nasz święty nie nosi telefonu…ale uwielbia czytać listy! Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas…i to do rąk własnych, już 6 grudnia w holu Mrągowskiego Centrum Kultury po raz kolejny uruchomimy skrzynkę św. Mikołaja, dzięki której Wasze listy pomkną prosto do adresata!

Skrzynka czekać będzie na listy wszystkich dzieci do Jarmarku św. Mikołaja (do dnia 11 grudnia) kiedy to specjalny posłaniec Mikołaja o godz. 15. 30 zabierze je prosto do Mikołajowej krainy…A więc …kto był grzeczny w tym roku?;)

 

WARSZTATY W PIEKARNI ŚW. MIKOŁAJA

Nie ma świąt bez pierniczków a więc i na naszym Jarmarku nie może ich zabraknąć! Ponownie odwiedzi nas PIEKARNIA ŚW. MIKOŁAJA z Mistrzem Arturem Ziemackim na czele! Pod Jego czujnym okiem sami możecie wykonać pyszne pierniki lub upiec świąteczny chleb! Zdradzimy Wam w tajemnicy, że to właśnie On jest autorem przepisu na pierniczki, które Mikołaj lubi najbardziej – a Mikołaj wie co dobre! Jako wzorowy pomocnik Mikołaja, Artur wraz ze swoją świtą cały Jarmarkowy dzień będzie dzielił się z Państwem swoją wiedzą, którą od razu będzie można zastosować w praktyce!

 

WARSZTAT CZEKOLADY Z DZIKĄ CZEKOLADĄ

Święta na piernikach się nie kończą…lub inaczej…sam piernik to dopiero początek…bo każdy profesjonalny łasuch wie, że dopełnieniem idealnym każdego łakocia jest…CZEKOLADA! I to nie byle jaka! Najlepiej aby była prawdziwa, rzemieślnicza i nieziemsko pyszna! My taką będziemy mieć! Więcej! Na naszym Jarmarku będzie można taką zrobić samodzielnie! Tak, tak kochane łasuchy DZIKA CZEKOLADA ponownie zagości w Mrągowie. Mistrz czekolady Arkadiusz Dziczek wprowadzi Was w czekoladowy świat, któremu nie oprze się ani mały, ani duży. Robienie czekolady to świetna zabawa, której możecie sami spróbować już 11 grudnia!

  

WARSZTAT TWORZENIA STROIKÓW ŚWIĘTECZNYCH

Tradycją naszych Jarmarków są warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Zarówno te tradycyjne  jak i bardziej wyszukane stanowią piękną świąteczną ozdobę każdego domu. W tym roku nasz warsztat będzie troszkę inny! Hasłem przewodnim i główną materią sprawczą będzie SZYSZKA – to z niej będziecie mogli stworzyć swój własny stroik wg. dwóch wzorów zaproponowanych przez Elfkę Iwonę - główną stylistkę i projektantkę wnętrz św. Mikołaja.

 

 

 

BIEG PO WYPIEK

Uwaga miłośnicy pieczenia! Konkursu na najsmaczniejsze ciasto świąteczne „BIEG PO WYPIEK” czeka na mieszkańców Mrągowa i okolic!

Aby wziąć udział konkursie należy przynieść swój popisowy wypiek na Jarmark św. Mikołaja w godz. 12. 00 – 14. 00. Zgłoszone pyszności oceniane będą przez profesjonalnych cukierników oraz wybitnego krytyka kulinarnego św. Mikołaja! Na laureatów czekać będą nagrody!

A więc do dzieła! Odkurzamy popisowe przepisy i odpalamy piekarniki - jest jeszcze chwila na kulinarny trening.

 

Do zobaczenia !

  

W S P I E R A J Ą  N A S:

  

  

  

  

SKLEP ZABAWKOWY BAJKA

     

DZIĘKUJEMY!

  

Jarmark dofinansowany jest ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".