Pozostałe

2021-06-03

SZTUKA NA ULICE - OPOWIEŚCI Z SZAFY MARTY ANDRZEJCZYK


Zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach cyklu SZTUKA NA ULICE. Będzie to wyjątkowe spotkanie z muzyką, teatrem i starą magiczną szafą...

OPOWIEŚCI Z SZAFY Marty Andrzejczyk - "Zaczarowana Skrzyneczka" koncert dla małych i dużych

3 czerwca o godzienie 16.00
zapraszamy w malowniczą przestrzeń Skweru Jana Pawła II na interaktywne wydarzenie dla małych i dużych zamknięte w starej, przedwojennej szafie.


DLACZEGO SZAFA? Ten zwyczajny-niezwyczajny mebel jest idealnym schronieniem przed problemami, a także wehikułem, dzięki któremu poruszamy dziecięcą wyobraźnię. Dzięki szafie, przenosimy się do innego wymiaru, innej rzeczywistości, odkrywamy i poznajemy tajemnice natury, nabywamy nowe kompetencje. Szafa będąca motywem przewodnim jak i elementem scenografii, zamieni się w scenę, na której odbędzie się KONCERT „Zaczarowana skrzyneczka”.


Przez wiele lat nazbierała się wielka skrzynia piosenek, które wspaniała eurytmistka, instruktorka teatralna, kompozytorka, autorka tekstów-Maria Jenny Burniewicz, tworzyła w dziecięcym i młodzieżowym Teatrze EURYTMIA. Dzięki piosenkom dowiemy się jak jesień maluje liście, jak bardzo zabiegane są mróweczki, jak smacznie śpią chaty we mgle, o czym śni woda i niebo, czym tka złoty pająk gniazda we włosach czarownic i odkryjemy odpowiedzi na wiele innych czarownych zagadek. Niektóre z piosenek zostały zobrazowane i są prezentowane w teatrze kamishibai, do innych stworzone zostały mini choreografie i zabawy ruchowe, a podczas kolejnych widzowie zamienią się w malarzy-portrecistów.MARTA ANDRZEJCZYK - olsztyńska pieśniarka i aktorka Białego Teatru. "Znana z ciepłej osobowości scenicznej oraz wyjątkowej wrażliwości. Jak nikt potrafi budować atmosferę intymności i władać emocjami słuchaczy.” Występowała na wielu polskich scenach i przed najbardziej wymagającą publicznością, a jej recitale sprawdzają się zarówno w kameralnej atmosferze zacisznych kawiarni, jak i w wielkich salach koncertowych. Monodramy zaś na podwórkach i ulicach. Śpiewa teksty najlepszych polskich i zagranicznych poetów m.in.: Mandelsztam, Barańczak, Brel, Rilke, Poświatowska, Dante, Różewicz, Miłosz.