Koncerty

2021-06-27

LUXTORPEDA na rozpoczęcie wakacji

Niecierpliwie czekamy na koncerty i spotkania na żywo! Mamy nadzieje, że do początku wakacji będzie to możliwe bo rozpoczęcie sezonu zaplanowaliśmy prawdziwą muzyczną petardą!

   

zapraszamy na rozpoczęcie wakacji z zespołem…

LUXTORPEDA

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos

Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos , Przemysław "Hans" Frencel – głos

Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara

Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

support MERYSTEM

27 czerwca 2021

Pl. Unii Europejskiej

start godz. 19.00

 

 

Prawdziwa gratka dla miłośników gitarowego grania i mocnego brzmienia. Przed LUXTORPEDĄ zaprezentuje się laureat ubiegłorocznej Otwartej Sceny na Molo - zespół MERYSTEM.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki",  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp.  Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 almbum zepsołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki".

W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzał 4 album zespołu „MYWASWYNAS”.  Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: „LuxLive 1” i LuxLive 2”. Zespół podczas nadchodzącej trasy planuje zagrać przedpremierowo utwory z najnowszej płyty, której wydanie planuje na jesień 2019 roku.

             

Oficjalna strona zespołu http://luxtorpeda.net/

www.facebook.com/LUXTORPEDA

  

   

MERYSTEM - to w biologii tkanka twórcza i tak też siebie nazywamy. Od 2016roku realizujemy naszą wizję energicznej, agresywnej muzyki. To co tworzymy ciężko nam samym wrzucić do jakiejś kategorii, cały czas pracujemy nad własnym stylem, nieustannie tworzymy by się rozwijać i iść dalej. Mocne, wybuchowe partie bębnów i gitar oraz groźne wokale w żeńskim bezkompromisowym wydaniu tak w skrócie możemy siebie określić.

Nie żyjemy z grania ale zdecydowanie żyjemy muzyką i jest ona ważną częścią "bycia sobą". Łączy nas przyjaźń oraz zamiłowanie do rocka i metalu we wszelkich odmianach. Nie spiesząc się dążymy małymi krokami do realizacji naszego pierwszego demo.

Sylwia Bloch  - głos

Adam Hieronimek - bass 

Krystian Kolwalczyk - perkusja

Daniel Olszewski - gitara

  

Obserwujcie nas na:  facebook/merystem