Wystawy

2021-08-07

Instalacja RzeczyViste/Konkurs Fotograficzny

Przedmioty codziennego użytku, rodzinne fotografie, czy zabawki – między innymi takie rzeczy będzie można zobaczyć w sześciu polskich miastach w ramach INSTALACJI „RzeczyViste”, w tym również w Mrągowie.

7 lipca, w godz. 10.00 - 20.00
molo przy Skwerze Jana Pawła II

„RzeczyViste” ma na celu zwrócenie uwagi na losy obywateli Polski deportowanych w głąb Związku Sowieckiego w latach 1940-1941. Przez swoją niezwykłą formę ma odbiorców zaintrygować i zaskoczyć. Jest metaforą otwartej walizki. Przedstawione w niej przedmioty zostały tak dobrane, by odpowiadały tym, które towarzyszyły osobom deportowanym na Sybir. Podczas wydarzenia pracownicy Muzeum Pamięci Sybiru opowiedzą o instalacji i o samym Muzeum Pamięci Sybiru.

Autorką instalacji jest Karolina Mosiej–Zambrano. Opracowanie merytoryczne przygotował Paweł Kalisz.

 KONKURS FOTOGRAFICZNY

Instalacji „RzeczyViste” towarzyszy konkurs fotograficzny! Polega on na zrobieniu maksymalnie dwóch zdjęć dowolnego fragmentu instalacji.

  • Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza.
  • Zdjęcie powinno być zrobione aparatem fotograficznym lub telefonem (pionowo lub poziomo).
  • Obiektami fotografowanymi mogą być tylko przedmioty wchodzące w skład prezentowanej instalacji „RzeczyViste”, elementy towarzyszące instalacji oraz opiekunowie instalacji artystycznej „RzeczyViste”.
  • Technika wykonania zdjęcia jest dowolna. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Maksymalna wielkość pliku powinna wynosić 16mb,
  • WAŻNE! Zdjęcie należy przesłać do 7 dni od dnia ekspozycji instalacji. (np. jeżeli ekspozycja prezentowana była 24 lipca 2021 roku, to ostateczny termin nadesłania zdjęć mija 31 lipca 2021 roku).
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie skanu wypełnionego formularza razem z wykonanymi zdjęciami na adres: k.mosiej@sybir.bialystok.pl pisząc w temacie wiadomości: Konkurs fotograficzny „RzeczyViste.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.