Pozostałe

2021-10-21

Festiwal Grand OFF

Zapraszamy na 14. Festiwal Grand OFF
Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

KINO ZODIAK MRĄGOWO
20 i 21 października 2021
Godzina 17:00

 

Sugerowany wiek od 15 lat
Wstęp wolny


Festiwal Grand Off to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie, powałona do życia w 2006 r.

w Warszawie. Celem festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji

zgłaszanych produkcji przez 90 członków Kapituły Grand OFF - przedstawicieli środowisk filmowych niemal 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta Gala,

podczas której autorom najlepszych niezależnych filmów świata wręczane zostają statuetki.

Na każdym festiwalu za całokształt nagradzani są gości specjalni. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz,

Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska,

Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew, Jerzy Stuhr i Ewa Wiśniewska.

Festiwal Grand OFF to wrota do magicznego świata filmu niezleżnego dla koneswrów sztuki filmowej, do którego serdecznie zapraszają Organizatorzy oraz Mrągowskie Centrum Kultury.

 

Więcej informacji na stronie Internetowej Frestiwalu: www.grandoff.eu
Program

 

21 października (czwartek)


17:00 Najlepszy scenariusz: "CARGO"
[14’59] 2019, Reżyser: Christina Tournatzés | Niemcy

71 uchodźców z Bliskiego Wschodu ginie z powodu uduszenia w trakcie nielegalnego transportu z Węgier do Niemiec. Kierowca ciężarówki staje przed dylematem – słyszy jak ludzie krzyczą i błagają o pomoc, ale otrzymuje rozkaz, by za wszelką cenę dokończyć transport. Historia oparta na faktach.

 

17:20 Najlepsze zdjęcia: "THE INVISIBLE MONSTER"
[29’55] 2019, Reżyseria: Javier i Guillermo Fesser Perez de Petinto | Hiszpania

Ojciec Aminodina zawsze się uśmiecha, ponieważ twierdzi, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej. 8-letni Aminodin trzyma się tej zasady podczas pracy na wysypisku, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną.

 

18:00 Najlepsza aktorka: "THE TEARS' THING"
[25’23] 2019, Reżyser: Clémence Poésy | Francja

Florence jest aktorką. Przygotowania do nowej roli postawią przed nią wyzwania, których nigdy by się nie spodziewała.


18:40 Najlepszy aktor: "DOGWATCH"
[32’51] 2019, Reżyser: Albin Wildner | Austria

Po utracie wieloletniej posady w korporacji, Rapheal zostaje zmuszony do pracy jako nocny ochroniarz. Niedawno wprowadził się także z powrotem do swojej matki, którą opiekuje się oddana ukraińska pielęgniarka Vera. Dzięki jej wsparciu, Raphael uczy się radzić sobie w nowym życiu.


19:20 Najleoszy reżyser: "FABIU"
[30’00] 2020, Reżyser: Stefan Langthaler | Austria

80-letni emeryt Arthur mieszka w skromnym domu w Wiedniu. Od dłuższego czasu czule opiekuje się ciężko chorą żona Martą, a asystują mu tylko pielęgniarki. Kiedy w jego domu pojawia się pielęgniarz Fabiu, rutyna Arthura zostaje zerwana. Wkrótce mężczyźni zbliżają się do siebie, a u starszego z nich narasta pożądanie i tłumiona tęsknota.