Koncerty

2021-11-21

BIBOBIT/OSIECKA i Impresje Artystyczne

 

W ramach Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy” zapraszamy państwa na absolutnie rewolucyjny koncert, który otworzył kolejne pokolenie na twórczość Agnieszki Osieckiej i zachwycił publiczność 22. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ!

  

  

To projekt, w którym Agnieszka Osiecka osobiście zabiera głos, a zespół

prezentuje wywrotowe podejście do znanych piosenek autorki!

 

BIBOBIT / OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna, wysokoenergetyczny, elektryzujący i ( także dosłownie ) poruszający spektakl. 

Bibobit wraz z Jackiem Piskorzem (autor muzyki w projekcie Tribute to Andrzej Zaucha z Kubą Badachem)radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie.

Wydany kilka tygodni temu w 85-ta rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA "Co to za czas" otrzymał wyróżnienie płyty tygodnia m. in. w RADIO 357, czy na portalu onet.pl gdzie przyznano mu także ocenę 6/6 w recenzjach. 

 - Wojciech Mann: "BIBOBIT/OSIECJA - JAK TO BRZMI"

- Agata Passent: "Oni  zrobili to tak jak jeszcze nidgy nikt do tego nie podszedł" 

Frontmanem zespołu BIBOBIT jest laureat Impresj Artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015 - Daniel Moszczyński - wokalista, kompozytor, tekściarz i producent muzyczny, który swoją potężną pozytywną muzyczną energią skradł serca publiczności Impresji 2015 r. wraz z zespołem OMNI mOdO! 21 listopada ponownie zobaczymy go na mrągowskiej scenie! 

   

 

B I L E T Y:  

40 zł - przedsprzedaż do 12.11.21

          50 zł, 45 zł – ulgowy (uczniowie oraz na kartę RTP/MKS) od 13.11.21        

   do nabycia w recepcji MCK, tel. 897433466 oraz online w systemie EkoBilet oraz kupBilecik

   

ZAPRASZAMY !

WIĘCEJ O PROJEKCIE:

9 października – dokładnie w 85tą rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej – BIBOBIT prezentuje album „Co to za czas” z tekstami Agnieszki Osieckiej i historiami, które autorka opowiada słuchaczom osobiście – własnym głosem. Ich styl zachwycił publiczność 22. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. To utwory na czas, w którym niepewność należy podlewać nadzieją. Album zapowiada singiel „Gaj”!

Laureaci konkursu Męskiego Grania - Bibobit, radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. 

To wysokoenergetyczny i poruszający projekt, który na płycie stanowi równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczną.  

W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie. Płytę promuje singiel pt. "Gaj". Premiera zarówno utworu jak i całego wydawnictwa zaplanowana została nietypowo, bo na sobotę 9 października. Nie ma w tym jednak przypadku, to dzień w którym przypada 85-ta rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. To właśnie w ten sposób zespół chciał podkreślić jaką inspiracją może być autorka w tych czasach dla nas wszystkich.

Ten album nie powstałby gdyby nie zaproszenie do przygotowania finałowego koncertu na 22. Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Na bazie tego wydarzenia z udziałem aktorek z Teatru Nowego, po czterech miesiącach wystawialiśmy pierwszy wspólny spektakl w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego pt. Stan Podgorączkowy.

Chwilę później świat, wraz z lockdown’em, wykonał wobec wszystkich tylko jeden ruch - pokrzyżował plany. I tak, nasz ostatni spektakl w poznańskim Teatrze Nowym stał się jednocześnie pierwszym w Polsce pandemicznym koncertem on-line w nowej COVID’owej rzeczywistości. To zainspirowało nas jeszcze bardziej. Zanurzyliśmy się więc w pracę nad tym oto albumem i właściwie od razu w naszych głowach pojawił się jego tytuł - Bibobit/Osiecka „Co to za czas”.

Podczas nagrań cytowane słowa Agnieszki Osieckiej, zarówno te z piosenek, jak i z archiwalnych wywiadów, okazały się być fenomenalnym komentarzem do obrazu świata z maską na twarzy, ściętego z nóg po wybuchu pandemii.

Nasza idea albumu z tekstami poetki i jej archiwalnymi wypowiedziami zaczęła tworzyć swojego rodzaju kalendarz zintegrowany z bieżącymi wydarzeniami. Od zamkniętych scen, przez zagrożenie dla wolności słowa, po – jak można by to odebrać – bezradne przemijanie bez konkretnych odpowiedzi. Z tych analogii płynęło jednak jedno ważne przesłanie:, każde pokolenie ma swoją kontuzję, jednak: „to da się przetrwać”. Niech więc ten album będzie też dla Ciebie czymś w rodzaju oddechu i refleksji na czas, który doświadcza i zrywa kurtyny z prawdziwych potrzeb człowieka, czas w którym niepewność należy podlewać nadzieją.”Gorąco zapraszamy na pozostałe wydarzenia w ramach IMPRESJI ARTYSTYCZNYCH "Śpiewające Obrazy"!