Pozostałe

2021-11-19

Kobiece impresje - koncert ANI BRODY i spektakl taneczny FENOMA

 

Zapraszamy 19 listopada o godz. 19.00 na wieczór rozpoczynający tegoroczne IMPRESJE ARTYSTYCZNE "Śpiewające Obrazy". Wystąpi grono utalentowanych kobiet, które wyśpiewają i zatańczą "co im w duszy gra". Muzycznie i koncertowo przywita nas wyjątkowa Ania Broda.A N I A   B R O D A

Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługująca się techniką śpiewu “białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Łączy lirykę z dynamiczną wokalizą i zaskakującym rytmem. Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Łączy style poszukując własnego wyrazu w sztuce. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć uznanych na rynku muzycznym płyt (z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta” uznanymi za najlepszą płytę folkową 2001 roku). Zagrała setki owacyjnie przyjmowanych koncertów. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach. Od 2011 roku realizuje autorską, solową działalność. Nagrywa, prowadzi działalność warsztatową, koncertuje solo lub z własnym zespołem. W autorskim dorobku solowym ma cztery płyty czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów. Półfinalistka 8 edycji Mam Talent 2015, nagrywa dla radia i telewizji, tworzy muzykę do spektakli, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Na polskim rynku muzycznym – wyjątkowa i magiczna. Mówi o sobie "Właściwie trudno mi powiedzieć, czy to ja zajmuję się Muzyką, czy Muzyka zajmuje się mną".

W drugiej części wieczoru zobaczymy spektakl taneczny F E N O M A, który miał swoją premierę podczas zeszłorocznej edycji Impresji, w wersji online. To bardzo kobiecy, pełny emocji i obrazów spektal w wykonaniu 5 tancerek, które spotkały się aby wspólnie tworzyć.

Na ile jest sprawą ciała, na ile umysłu?
Ile w Niej przypadku, ile przeznaczenia?
Prawda o Niej jest treścią względną.
Co powie ciało... kiedy przestaniesz pytać?

 
CHOREOGRAFIA I TANIEC:
Małgorzata Duszak
Sandra Hirsz-Piaskowska
Sandra Kozłowska
Gabriela Łozowska
Marta Szymborska


MUZYKA:
Yasmin Levy, Sofi Tukker

DŹWIĘK / ŚWIATŁO:
Mariusz Otkiński, Jakub Demecki


fot. Dominika Paula Brodzik

 


WSTĘP WOLNY!  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
Wydarzenie odbywa się zgodnie z obowiazującymi obostrzeniami.


Gorąco zapraszamy na pozostałe wydarzenia w ramach IMPRESJI ARTYSTYCZNYCH "Śpiewające Obrazy"!