Pozostałe

2021-11-06

JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

6 listopada o godz. 13:00 w sali widowiskowej
spotkało się 18 par, którym w tym roku minęło 50, 51 i 60 lat małżeństwa.

Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, z okazji wyjątkowych rocznic, odznaczył jubilatów specjalnymi medalami, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zastępca burmistrza Tadeusz Łapka wręczył parom dyplomy, kwiaty, a także prezenty w postaci bonów zakupowych i ciepłych kołder. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona i lampki szampana.
Na koniec uroczystości szanownym jubilatom pięknie zaśpiewała artystka Julita Kożuszek-Borsuk, która wykonała piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego.

POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT to recital złożony z najpiękniejszych piosenek z lat 20-stych oraz monologów pisanych specjalnie dla Hanki Ordonówny.
Piosenki wykonywane są w kostiumach z tamtych czasów, co dodatkowo wprowadza widzów w niezwykły klimat lat dwudziestych.

JULITA KOŻUSZEK-BORSUK wokalistka, aktorka filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka i choreografka. Przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik telewizyjny Jacka Federowicza, w którym wcielała się m.in. w postać redaktorki Mazurskiego Radia regionalnego. W teatrze zadebiutowała jako Maria w musicalu West Side Story w Teatrze Muzycznym w Gdyni (1993). W latach 1994-2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje z różnymi teatrami muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Komedia) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Kamienica, Rampa). Wystąpiła w setkach przedstawień w całej Polsce grając w teatrze impresaryjnym u boku m.in. Tomasza Stockingera, Jacka Kawalca, Michała Milowicza i Katarzyny Skrzyneckiej.