Aktualności

2021-01-31

Zebraliśmy 50 040,80 zł!


29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku grał pod hasłem „Finał z głową. Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy” za nami! Mimo trudnej sytuacji udało nam się zebrać:

50 040, 80 zł !!!

BRAWO MY!

Kilka słów od Szefa Sztabu ROBERTA WRÓBLA:

"Prace mrągowskiego sztabu WOŚP podczas 29. Finału wyglądały oczywiście inaczej niż w latach ubiegłych. Ze względu na obostrzenia epidemiczne byliśmy zmuszeni do rezygnacji z imprez na scenie MCK z bezpośrednią aukcją, licytacjami oraz kiermaszem w holu domu kultury i wydarzeń towarzyszących, odbywających się w mieście. Zmiana terminu Finału, spowodowana wydłużeniem obostrzeń epidemicznych z 10.01 na 31.01.2021 miała wpływ na mniejszą liczbę wolontariuszy. W zeszłym roku angażowały się przecież całe szkoły, nie tylko mrągowskie ale i z okolicznych miejscowości. To głównie uczniowie szkół organizują zbiórkę publiczną w podmrągowskich miejscowościach.W roku poprzednim mrągowski sztab WOŚP liczył prawie 400 wolontariuszy, w tym niecałe 100.

W tegoroczny Finał aktywnie włączyły się Biblioteka Miejska, Dzieci Wojny oraz Mrągowskie Morsy, które tego dnia nie tylko morsowały, ale także przeprowadziły zbiórkę i licytację. Należy też wspomnieć o OSP Sorkwity, które w tym roku zebrały 20 tys. zł! Szczególne podziękowania należą się też młodzieży z Wilkowa, Bożego, Sorkwit i Rybna.

Jestem zdania, że mimo tych wszystkich problemów, wynik zbiórki publicznej jest rewelacyjny! W zeszłym roku mrągowski sztab zebrał co prawda prawie 105 tys. zł, ale z samej zbiórki było to ok. 35 tys. Reszta to właśnie wydarzenia towarzyszące, które w tym roku się nie odbyły. Przy znaczenie mniejszej liczbie kwestujących wolontariuszy udało się tę sumę przewyższyć"

 

Dziękujemy, że gracie razem z nami!!!

********************************

"W związku ze zmianą terminu 29. Finału WOŚP na 31.01.2021 r. zostaje wydłużony termin składania ankiet wolontariusza do godz. 16.00 dnia 28.12.2020 r. Wypełniane ankiety należy dostarczyć do CKiT w Mrągowie. Nadal jednak przygotowania mrągowskiego sztabu WOŚP ograniczają się do zbiórki publicznej, a więc także wszyscy wolontariusze zostaną do niej włączeni."

więcej znajdziecie na:

https://www.it.mragowo.pl/news/sztab-wosp-w-mragowie-utworzony-rozpoczynamy-przygotowania,0,5136,pl.html

*********************************
 

Na dzień 9.12.2020 mrągowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył rekrutację wolontariuszy i obecnie trwają ostatnie formalności związane z uzyskaniem identyfikatorów, które są konieczne do przeprowadzane kwesty publicznej. Zbiorka publiczna w Mrągowie odbędzie się przy zachowaniu obecnych wymogów epidemiologicznych.

************************************

Obostrzenia epidemiologiczne w związku z epidemią Covid19 o WOŚP?
W chwili obecnej mrągowski Sztab planuje jedynie kwestę publiczną. Nie prowadzimy przygotowań do organizacji wydarzeń zewnętrznych oraz pokazów / koncertów na sali widowiskowej CKiT. Nie planuje się organizacji Sali Orbita dla potrzeb wolontariuszy w dniu finału. Decyzja odnośnie organizacji licytacji zapadnie do końca listopada br.
 
Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z rozwojem epidemii covid-19 oraz regulacji z nią związanych mrągowski sztab WOŚP będzie na bieżąco reagował na obowiązujące wytyczne. 
 
Kim jest WOLONTARIUSZ?
Na czym polega praca wolontariusza WOŚP? Wolontariusz może mieć identyfikator WOŚP, które otrzymujemy z Warszawy lub też pomagać w sztabie podczas finału i wtedy posługuje się identyfikatorem sztabowym. Mrągowski sztab wystąpił o 120 identyfikatorów WOŚP i zakładamy, że aż tyle będzie grup kwestujących. Ponieważ sztab ma ograniczoną ilość identyfikatorów WOŚP, dlatego na grupę kwestującą przypada tylko jeden, ponieważ tylko wolontariusz z tym identyfikatorem jest uprawniony trzymać puszkę. Reszta osób z grupy to wolontariusze sztabowi.
 
Gdzie nas znaleźć w Mrągowie?
Siedziba mrągowskiego sztabu mieści się  w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, przy ul. Warszawskiej 26, a dokładnie w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (MCIT, tel. 89 743 34 67). Szefem Sztabu jest Robert Wróbel.
 
Jesteśmy również w sieci!
Oficjalną stroną jest fanpage 29. Finał WOŚP – Mrągowo. To właśnie tam zamieszczamy wszystkie informacje. Chętnie również odpowiadamy na wszelkie pytania.