Przeglądy/Konkursy

Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal

2022-11-25

 

„… całą duszą związana z teatrem, uświadomiła nam, jak wiele zła jest na świecie, jak ważna jest więź między ludźmi”

(Teatr Mańja o Kasi Kowal)

   

  

Serdecznie zapraszamy miłośników teatru, dzieci, młodzież i dorosłych na  24. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, który odbędzie się 25 listopada od godz. 10.00. Prezentacje potrwają do godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny!


Celem Przegladu jest propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie grupom teatraolnym i instruktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń, a także uczczenie pamięci tragicznie zmarłej Kasi Kowal (młodej aktorki z istniejącego niegdyś mrągowskiego Teatru Mańja).

W konkursie zobaczymy spektale dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych grup teatralnych z województwa warminsko-mazurskiego. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. Oceni je profesjonalne jury, w składzie: Agnieszka Michalska, Rafał Mohr, Grzegorz Gromek. Teatry wyróżniające się poziomem artystycznym, wyjątkową interpretacją, otrzymają nagrody rzeczowe oraz finansowe, których fundatorami są: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Powiatu Mrągowskiego, Burmistrz Miasta Mrągowo, Wójt Gminy Mrągowo, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Mrągowskie Centrum Kultury. Najlepszy zespół zostanie dodatkowo uhonorowany statuetką 24. PTAKK, wykonaną przez artystę-rzeźbiarza Macieja Marschalla.


W tym roku zawita do nas ok. 90 młodszych i starszych aktorów-pasjonatów, którzy zaprezentują 11 spektakli. Zapraszamy na to teatralne spotkanie, wymianę doświadczeń i refleksji oraz niezapomnianych wrażeń.

  

pełny PROGRAM na stronie wydarzenia