Koncerty

Majówka z Szantą !

2022-05-01

Ahoj miłośnicy klimatów wodno - szuwarowych!

Już czas rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski, a zatem przybywajcie kamraci do Mrągowa na jezioro Czos!

 

1 maja w godz. 14. 00 – 18. 00 przycumujcie łodzie do kei na Molo, gdzie rozbrzmiewać będą dźwięki wiatrem i falą pisane! Pieśni i piosenki spod znaku wiatru, wody i przygody zaprezentują nam szantowe wilki morskie CZARNA BANDERA (Giżycko) i WODNY PATROL (Olsztyn). O dobre nastroje i przednią zabawę na naszym pokładzie zadba rasowy sternik.

  

Więcej o artystach:

14:30 – 16:00 CZARNA BANDERA

Wykonawcy spod znaku Czarnej Bandery porwą publiczność do zabawy w rytmie szantowych szlagierów. Czarna Bandera to giżycki zespół, który powstał w czerwcu 2008 roku. Repertuar zespołu to znane piosenki żeglarskie i szantowe szlagiery. Ich folk-rockowe brzmienia podbijają serca braci żeglarskiej i spotykają się z żywiołową reakcją publiczności. 

Członkowie zespołu: Jarek Kwiatkowski, Bartek Biwejnis, Kamil Masojć i Maciek Kołecki.

16:30 - 18:00 WODNY PATROL

Zespół piosenki żeglarskiej z Olsztyna, trzymając stały kurs - od 1995 roku - żeglują po dźwiękach wiatrem i wodą przemoczonych.

Członkowie zespołu : Mariusz Kurowski - gitara, głos szantymena (gruby), Sławek Dłoniak - gitara, głos szantymena (cieńszy), Tomek Marek - akordeon, skrzypce (najcieńszy), Michał Klawon - flety, głos, Przemek Lenart - bas (czasem głos), Sebastian Bauman – perkusja

 

  

 

Ale to nie koniec – strzeżcie się szczury lądowe bo nad naszym „portem” zawiśnie także czarna bandera, pod którą zaprosimy najmłodszą brać piracką… dla której mamy przygotowane strefy dodatkowych atrakcji:

  

 

KLOCKOLOGIA – prostota, kreatywność, nauka – ZABAWA

To tutaj  młodzi konstruktorzy będą mogli puścić wodze fantazji i budować statki jakie tylko przyjdą im do głowy.

  

  

 

MAGICZNY ŚWIAT ZAGADEK I ŁAMIGŁÓWEK

Zapraszamy wszystkie dzieci w fascynującą podróż przez morza i oceany. Można tu będzie znaleźć wszystkie typy zabaw ulubione przez dzieci - labirynty, szukanie różnic, łączenie par, dobieranie pasujących elementów, rysowanie i kolorowanie, a także krzyżówki i łamigłówki.

  

 

INTERAKTYWNA LEKCJA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

z klasą mundurową Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Mrągowie.

  

 .

 

Oj będzie się działo!

Do zobaczenia w porcie M R Ą G O W O !