Pozostałe

Piknik Country w mieście /niedziela/

2022-07-31

W dniach 29-31 lipca 2022 zapraszamy do Mrągowa, które w tych dniach zmieni się w polską stolicę country! Już w przeddzień rozpoczniemy westernowym graniem z potańcówką na skwerze Jana Pawła II, aby w kolejnych dniach przenieść się na Plac Unii Europejskiej. Przed nami moc muzyki, tańca i wyśmienitej zabawy w niepowtarzalnym klimacie country!


P R O G R A M *


29.07 (piątek)    

Plac Unii Europejskiej
17.00   Orkiestra Dęta Mrongovia              
            Otwarcie Pikniku w Mieście
18.00    WEST BAND
19.30    STREFA 50       
21.30    R O Z E N

scena taneczna - pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance

30.07 (sobota)  

Plac Unii Europejskiej           
16.00    Hania Szałachowska & Krzysztof Matulewicz
16.30    BLUE JAY BIRD
18.15    CAROLINE & THE LUCKY ONES
20.00    ALABAMA BAND
21.30 - 24.00  DYSKOTEKA z DJ-em


scena taneczna
- pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance


31.07
(niedziela)
 


12.00   PARADA COUNTRY ulicami miasta

12.15   warsztaty taneczne przygotowujące do udziału w rekordzie Polski w tańcu liniowym
            z zespołem tanecznym RODEO / ul. Sobczyńskiego

Plac Unii Europejskiej            
12.30   Wojtek DUDKOWSKI
13.00   TEREN C
14.30   13. Memoriał taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w tańcu liniowym
15.00   ELECTRIC COWBOYZ
17.00   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI



Pełny program PIKNIKU COUNTRY
- na stronie wydarzenia


* program może ulec zmianom



NASI ARTYŚCI...

Muzyczny projekt z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Jak sami mówią, zajmują się opowiadaniem historii o tym, co wspólne. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji, poetyckie teksty. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Aktualnie artysta przygotowuje swoją kolejną długogrającą płytę a dodatkowo wyrusza w trasę, żeby zaprezentować materiał ze swojego ostatniego albumu o nazwie „Rozen”.


WEST BAND

West Band powstał w 2012 roku w Krakowie. Założycielem i liderem zespołu jest, związany od lat 90-tych z nurtem country, skrzypek Wojciech Marcinowski, uczestnik festiwali w Mrągowie oraz wszystkich ważniejszych festiwali i imprez country w Polsce. Skład zespołu to profesjonalni krakowscy muzycy, doskonale poruszający się we wszystkich odmianach muzyki country. Grupa cieszy się dużym uznaniem  publiczności oraz krytyków.

STREFA 50

Dynamiczna formacja country-blues-rockowa powstała w 2008 r. w Warszawie. Oprócz własnych numerów, jako jedyni w Polsce wykonują prawie wszystkie standardy znanej amerykańskiej grupy CCR - Creedence Clearwater Revival. Cztery lata temu wydali swoją autorską płytę a obecnie kończą wydawać drugi krążek. Ich utwory pojawiły się w polskich rozgłośniach a także w Radio Toronto i Radio Chicago. Wielokrotnie gościli na zlotach motocyklowych oraz zlocie ciężarówek w Opolu, byli gośćmi Pikniku Country w mrągowskim amfiteatrze, zagrali w warszawskim finale Wielkiej Orkiestry w Warszawie oraz w dziesiątkach muzycznych klubów.

 
BLUE JAY BIRD

Projekt, którego założycielem jest Jay Nowakowski, wokalista i gitarzysta współpracujący z takimi artystami jak: Grzegorz Wilk, Tomasz Karolak, Mattia Rosinski, Zosia Nowakowska, Echo i innymi. BJB swój początek miał na Majorce, gdzie z morzem w tle powstał pierwszy utwór "Silent Prayer". Teraz z pełniejszym repertuarem uzupełnionym o utwory będące inspiracją dla całej twórczości, zespół rozpoczyna koncerty po całej Polsce. Zespół koncertuje w tym składzie od ponad dwóch lat, ale muzycy współpracują ze sobą w różnych zespołach od wielu lat. W czasie pandemii w końcu znalazł się czas na autorskie utwory i przejęcie steru we własne ręce. W 2021 r. nagrali swój pierwszy singiel – „Further Away”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Znalazł się na antenie Polskich i zagranicznych stacji radiowych.

 
CAROLINE & THE LUCKY ONES

Caroline & the Lucky Ones to specjaliści od muzyki określanej jako americana. Wystąpili już na wielu znaczących festiwalach country i blues w Polsce - grali między innymi na Festiwalach w Mrągowie, Wolsztynie, Wiśle, Fromborku, Zakrzewie, Ścianawie czy w Bieszczadach. Obok standardowego instrumentarium złożonego z gitar: akustycznej, elektrycznej, basowej oraz perkusji brzmienie zespołu wzbogacają dźwięki mandoliny. Caroline & the Lucky Ones nagrali 3 płyty - na pierwszej znajdują się ich własne wersje znanych piosenek w stylu country i blues, a "Machatka" (2019) i "Deeper Breath" (2022) to krążki z ich własnym materiałem. W 2017 roku zespół wygrał nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”, a w 2018 Karolina Jastrzębska otrzymała nagrodę w kategorii „Wokalistka Roku”. Zespół otrzymał też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country za piosenkę „Kawałek nieba”, a ich najświeższe osiągnięcia to I nagroda w konkursie na „Piosenkę Drogi” roku 2019 i 2020 za utwory „Haste makes waste” i „Do celu” oraz III nagroda za utwór "Drogi" w 2021. 

 
ALABAMA BAND

Alabama Band to kwartet wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę country. Najchętniej wykonuje utwory z nowego nurtu muzyki country nie stroniąc jednak od standardów takich wykonawców jak Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver czy Ricky Skaggs. Do ich ulubionych wykonawców należą: Travis Tritt, The Eagles, Alan Jackson, Brooks & Dunn, Gary Allan, i Brad Paisley. Grają również kompozycje z repertuaru takich sław jak Chuck Berry, Eddie Cochran, Blackhawk czy Lynyrd Skynyrd.  Alabama Band powstał w 1994 w Mińsku Mazowieckim. Początkowo jako duet, później jako trio z powodzeniem występował w lokalnych Pubach. Rok później do zespołu dołączył perkusista i od tej chwili grupa rozpoczęła występy w warszawskich klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce. Brali udział we wszystkich ważnych festiwalach muzyki Country w Polsce takich jak Piknik Country w Mrągowie, festiwal "Czyste Country" w Wolsztynie, w 2013 roku reprezentował również Polskę na Festivalu Country w Visagino z udziałem litewskich muzyków.

 

TEREN C

Zespół wykonujący muzykę z pogranicza rock and rolla oraz bluesa, mieszając te gatunki z folkiem i country. Muzycy wykonują w większości własne utwory, wplatając twórczość innych wykonawców. Ta muzyczna różnorodność i dynamika wykonania oraz dobry kontakt z publicznością, sprawiają, że zespół bardzo szybko zaskarbia sobie sympatię widowni a koncerty Terenu C są świetną, wspólną zabawą.

 

ELECTRIC COWBOYZ 

Zespół powstał w Poznaniu w 2015 z tęsknoty za klasycznym brzmieniem amerykańskiej muzyki country lat 50, 60, 70, tworzą go muzycy z wieloletnim stażem w zespołach z nurtów americana, country, blues, folk. Wokalista grupy, Adam Czech, jest laureatem Plebiscytu Dyliżanse 2018 w kategorii Wykonanie Roku za występ na Pikniku Country w Mrągowie, a gitarzysta Mateusz Rychły szlifował swoje umiejętności pod okiem takich amerykańskich tuzów gitary jak Guthrie Trapp (muzyk sesyjny nagrywający z Willie'm Nelsonem i Dolly Parton) czy Jim Campilongo (Norah Jones). Grupa ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, występowała na festiwalach w Mrągowie i Wolsztynie, grała też dla Ambasady Amerykańskiej oraz na prestiżowych imprezach motoryzacyjnych - MasterTruck, AmericanCarsMania, Poznań Motor Show.

 

CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Cezary Makiewicz to lider i założyciel zespołu KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest głównie dzięki piosence „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, która stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. W kolejnych latach jego twórczość była wielokrotnie nagradzana w plebiscycie „Dyliżanse”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock, pop i folk tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. Artysta zwraca szczególną uwagę na treść, dzięki czemu słowa w piosenkach stanowią bardzo ważny element. Zespół muzyką i słowem tworzy bardzo przyjazny klimat, dzięki czemu repertuar trafia do wielu pokoleń i pozytywnie nastraja słuchaczy. Cezary Makiewicz i KOLTERSI mają w swoim dorobku wiele płyt i kilka nagrań dla programów telewizyjnych. Koncertują z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju.


SILESIAN LINE DANCE

To grupa pasjonatów tańca country, skupionych przy Szkole Tańca Liniowego w miejscowości Pszów na Śląsku, założonej w 2017 r. przez Stefanię i Krzysztofa Pawełek. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali country w kraju, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju.

 

DO ZOBACZENIA W MRĄGOWIE!