Wystawy

Wernisaż prac uczestników projektu „W drodze do samodzielności”

2023-01-23

Mrągowskie Centrum Kultury i Fundacja REI Rehabilitacja Edukacja Integracja

serdecznie zapraszają 23 stycznia o godz. 17:00

na 

Wystawa pokazuje między innymi, wspólne prace dzieci i rodziców, które stworzyli razem jak i te zrobione przez dzieci podczas całego projektu od sierpnia 2022 r. na drodze do określania swoich emocji, budowania własnej tożsamości i przede wszystkim efektywnej komunikacji. Wernisaż prac plastycznych uczestników projektu jest zwieńczeniem pracy dzieci, ich rodziców oraz prowadzących. 

Fundacja REI Rehabilitacja Edukacja Integracja to nowo powstała fundacja działająca na terenie Mrągowa i okolic, która wspomaga rozwój osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostały przeprowadzone innowacyjne zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych z elementami Arteterapii i Sensoplastyki na których dzieci uczyły się nawiązywania relacji rówieśniczych, współpracy w grupie, odczuwania własnych emocji i jednocześnie wykorzystywały i pobudzały wszystkie zmysły.  Projekt także obejmuje indywidualne zajęcia integracji sensorycznej oraz wsparcie pedagogiczne dla rodziców bądź opiekunów dzieci.

Projekt, „W drodze do samodzielności” sfinansowany ze środków Fundacji PZU, trwa od sierpnia 2022 r. i obejmuje dziesięcioro dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawność oraz ich rodziny z Mrągowa i okolic. Z końcem stycznia 2023 r. największa dotychczas inicjatywa Fundacji dobiegnie końca.