Aktualności

SZTUKA MŁODYCH SZUKA - czekamy na Ciebie!

2020-03-04

SMS Sztuka Młodych Szuka

Jeśli masz pasję, tworzysz i chcesz pokazać to szerszej publiczności, SMS jest właśnie dla Ciebie! Chętnym, uzdolnionym młodym ludziom w wieku 15 - 26 lat z Mrągowa i okolic pomożemy zrealizować recital, wystawę lub inne wydarzenie, które najlepiej zaprezentuje twórczość własną.

Jak to wygląda w praktyce?

 • Napisz SMS na numer telefonu 603 628 059 w treści wpisując hasło SZTUKA oraz imię i nazwisko.
 • Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i umówimy się na spotkanie w Centrum Kultury i Turystyki. Podczas rozmowy chcielibyśmy poznać Cię od strony artystycznej dlatego prosimy abyś na spotkaniu zaprezentowała/zaprezentował nam próbkę swoich możliwości – np. zdjęcia, obrazy, nagrania prezentujące Twoje artystyczne możliwości.

Kolejny krok to działania, próby, konsultacje….i Twoja wspaniała przygoda ze Sztuką, którą zaprezentujesz publicznie!


Jakie masz MOŻLIWOŚCI?

M y A r t

Dzięki połączeniu dwóch pomysłów i akcji (SMS i MyArt) oraz dwóch ekip, otwierają się przed Tobą kolejne możliwości... Fundacja “ALE” i Mrągowskie Centrum Kultury, postanowiły stworzyć coś wspólnie dla tych, co tworzą i zapraszają Was do artystycznej przygody - wirtualnie i na żywo.

MyArt zaczęło się od hasła “artyści z piwnic”. Powstał pomysł stworzenia strony internetowej, na której młodzi twórcy będą mogli zaistnieć i zaprezentować się światu, zainspirować siebie nawzajem, a także zacząć wspólnie artystycznie działać. MyArt to miejsce, w którym chcemy wydobywać na światło dzienne twórczość z "piwnic, strychów i szuflad", a także dać możliwość dalszego rozwijania talentów. Jeśli chcesz, dołączyć i zamieścić swoje portfolio na stronie e-myart.pl, wystarczy kliknąć tutaj. Stronę e-myart.pl prowadzi Fundacja Alternatywnej Edukacji “ALE”.INICJATYWY

Jeśli jesteś młodym twórcą, chcesz pokazać się światu i masz na to pomysł, któremu przydałoby się dofinansowanie - to coś dla Ciebie! Inicjatywy wspiera oraz koordynuje Fundacja Alternatywnej Edukacji “ALE”. Pomysły będą realizowane we współpracy z MCK - organizatorami SMS.

Czego potrzebujesz?

 • zgłosić się najpierw do akcji SMS
 • zebrać wokół swojego pomysłu jeszcze dwie chętne młode osoby, które również tworzą lub są gotowe pomóc Tobie przy Twojej wystawie, występie lub innym wydarzeniu
 • przemyśleć, jak chcecie zdobyć i włączyć swoją publiczność, ponieważ inicjatywa to działanie dla innych
 • wysłać formularz

  Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy zrealizować Twój pomysł z dodatkowym dofinansowaniem!


Pamiętaj - aby otrzymać dofinansowanie na swoją twórczą inicjatywę, powinnaś/powinieneś spełniać następujące warunki:

 • co najmniej Ty lub ktoś z Twojej inicjatywnej ekipy musicie mieć 15-20 lat
 • pozostałe osoby mogą być starsze, jednak nie mogą mieć więcej niż 26 lat
 • być związany z Mrągowem - tu mieszkasz, uczysz się lub pracujesz
 • zgłosić się najpierw do akcji SMS-Sztuka Młodych Szuka

Czekamy na Ciebie!