Aktualności

  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem odwołane!

2020-08-25

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem odwołane!

"Szanowni Państwo,

ze względu na sytuację epidemiczną oraz obostrzenia dotyczące dopuszczalnej ilości widzów na widowni podjęliśmy decyzję o ostatecznym odwołaniu koncertu Krzysztofa Daukszewicza zaplanowanego na dzień 03.10.2020 (koncert przeniesiony z dnia 18.04.2020). Mamy nadzieję na powrót Artysty do Państwa w przyszłości, w której można będzie bezpiecznie organizować imprezy kulturalne.

Z wyrazami szacunku
Agencja Artystyczna EMB"

kontakt do organizatora - tel. 660 860 777


Najnowszy program satyryczny

Krzysztofa Daukszewicza

3 października 2020 r. (sobota), godz. 18:00
sala widowiskowa CKiT

Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrowie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.
Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Pytania dotyczące wydarzenia prosimy kierować do Organizatora wydarzenia:
Agencja Artystyczna EMB, tel. 660 860 777, e-mail: biuro.agencjaemb@gmail.com