Aktualności

Inauguracja PRZESTRZENI SZTUKI i pokaz filmu METROPOLIS z muzyką na żywo

2021-08-26Zapraszamy na oficjalną inaugurację projektu PRZESTRZENIE SZTUKI, połączoną z pokazem filmu „Metropolis z muzyką na żywo.To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w środę 29 września o godz. 18.00 w MCK.

 

Przestrzenie Sztuki to program oparty na trzech filarach: artystycznym, edukacyjnym i społecznym. Zakłada setki działań aktywizujących społeczności lokalne i rozwijających kompetencje społeczne oraz kulturowe mieszkańców. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wybrany jako jeden z pięciu krajowych operatorów programu, przewiduje długofalowe działania kulturalne, animacyjne i edukacyjne adresowane do widzów indywidualnych oraz grup, począwszy od dzieci i młodzieży, aż po dorosłych i seniorów na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Program jest współrealizowany z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


M E T R O P O L I S

1927
reżyseria Fritz Lang

 

Film, który stał się inspiracją m.in. dla zespołu Queen, Madonny i Georga Lucasa. To dystopijna wizja miasta przyszłości, w którym obok siebie żyją dwie klasy: na górze wąska grupa uprzywilejowanych bogaczy, a w podziemiach masa harujących i wyzyskiwanych robotników, którzy utrzymują miejską maszynę w ciągłym ruchu. W tym świecie musi dojść do konfliktu, konfrontacji i dramatycznych decyzji…


Oprawę dźwiękowo-muzyczną do filmu przygotuje Elektroakustyczny Kolektyw Przestrzenny RUMIDŁO w składzie: Maria, Marcin i Dobrosława Rumińscy. Narracją zaś zajmie się aktor olsztyńskiego teatru Cezary Ilczyna.