Aktualności

Wyrażaj się - ARTYSTYCZNIE! Zajęcia w MCK

2021-09-03

 

MRĄGOWSKIE CENTRUM KULTURY zaprasza na zajęcia w nowym sezonie dzieci, młodzież i dorosłych!

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami zajęć artystycznych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum, pod numerem telefonu 89 743 34 69, 89 743 34 65.

 T E A T R

 

N O W O Ś Ć         ZAJECIA TEATRALNE „Klub Gońca Teatralnego”

Warsztaty dla dzieci i młodzieży obejmujące zajęcia z dykcji, zadań aktorskich, ruchu scenicznego i emisji głosu zakończone pokazem podsumowującym. Poprowadzi je, raz w tygodniu, Grzegorz Gromek – aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. We wrześniu startujemy z impetem – wszystkich chętnych zapraszamy na cykl warsztatowy w dniach 7-10 września w godz. 16-18, który będzie okazją do sprawdzenia swoich artystycznych możliwości i rozpoczęcia artystycznej przygody

Zbieramy listę chętnych! Więcej informacji pod numerem telefonu:89 743 34 69, 89 743 34 65

 

 T A N I E C

MRĄGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego Zapraszamy dzieci i młodzież od 6 lat na zajęcia taneczne w kilku grupach wiekowych, prowadzonych przez Martę Szymborską oraz Gabrielę Łozowską. Zajęcia uczą ładnego poruszania, świadomości ciała, wyrażania się poprzez taniec. Uczestnicy poznają techniki tańca oraz dają upust kreatywności tworząc własne choreografie. Powstałe prace prezentują publiczności. O występach i osiągnięciach grupy można przeczytać na stronie internetowej MCK oraz na facebooku.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 15 września o godz. 16.00.

 

DRAGON STEPS

Zapraszamy na zajęcia breakdance, pod kierunkiem Roberta Grynisa. Uczestnicy zajęć poznają tajniki bardzo widowiskowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz tworzą pokazy freestyle. Doskonalą swoje umiejętności i biorą udział w konkursach.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci od 6 roku życia, 1 października o godz. 16.00 do sali baletowej.

 

 

 M U Z Y K A

Studio wokalne SUKCES

Śpiewające dzieci i młodzież w wieku 7 -19 lat  zapraszamy na zajęcia Studia Wokalnego SUKCES, które specjalizuje się w nauce śpiewu zespołowego i solowego. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Agata Dowhań, doświadczona wokalistka legendarnego zespołu Alibabki.  Studio prowadzi systematyczną edukację wokalną,  w czasie roku szkolnego, przez stałą 2 osobową kadrę ( Agata Dowhań - wokalistka i Mariusz Garnowski – muzyk, kompozytor, aranżer), oraz  w czasie wakacji - warsztaty letnie  o profilu teatralnym i  tanecznym,  z rozszerzoną kadrą instruktorską. Studio przygotowuje młodzież i dzieci do uczestnictwa w konkursach i festiwalach wokalnych a także do koncertów scenicznych w kraju i zagranicą. Występy zespołu to niezapomniane widowiska wokalno-taneczne złożone z pieśni ludowych we współczesnych aranżacjach  i autorskich kompozycji inspirowanych folklorem. Zespół może się poszczycić licznymi nagrodami zdobytymi na ogólnopolskich festiwalach oraz występami w programach telewizyjnych, wydanymi płytami. Więcej informacji na facebooku (fanpage -stowarzyszenie/ sukces).

Zajęcia odbywają się w wtorki i  czwartki w godz. 17.00 – 19.00 od 7 września. Kontakt -  Agata Dowhań  tel. 516 065 345.

 

Orkiestra Dęta MRONGOVIA

Skład Orkiestry tworzą dzieci, młodzież i dorośli, grający na instrumentach dętych pod kierunkiem  Andrzeja Regieca. Występy Orkiestry uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

 

Chór KAMERTON

Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Zajęcia prowadzi Justyna Zapała a odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 14. 00 – 15. 30.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 5 października we wtorek o godz. 14. 00 do sali kameralnej.

  

P L A S T Y K A

Zajęcia PLASTYCZNE

Zapraszamy dzieci i młodzież od 9 lat na zajęcia, podczas których wspólnie będziemy tworzyć prace z rysunku, malarstwa a nawet rękodzieła. Zapraszamy wszystkie osoby o zainteresowaniach plastycznych, z doświadczeniem i bez. Zajęcia poprowadzi Iwona Dworakowska.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 16 września o godz. 16. 00 do sali plastycznej.

   

 N O W O Ś Ć         *ZAJĘCIA CERAMICZNE z Pracownią BOHO/ zajęcia płatne

W tym roku mamy dla Państwa coś nowego! Glina, wyobraźnia i praca dłoni – czyli warsztaty ceramiczne z Pracownią BOHO. Zajęcia z ceramiki pozwolą jej uczestnikom na stworzenie czegoś unikatowego zanurzając się w zmysłowych doznaniach pracy z gliną. Zajęcia ceramiki uczą także cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, relaksują i pogłębiają estetyczną wrażliwość ale przede wszystkim dają mnóstwo frajdy  z obcowania ze sztuką! Zajęcia odbywać się będą 4 razy w miesiącu a każde spotkanie będzie trwać około 2/3 godziny.

*Opłata za zajęcia wynosi 150 zł miesięcznie przy minimalnej grupie 10 osób (materiały niezbędne do realizacji zajęć są wliczone w koszty)

Zbieramy listę chętnych! Więcej informacji pod numerem telefonu:89 743 34 69, 89 743 34 65

  

*WITRAŻ / zajęcia płatne

Zajęcia dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia. Prowadzone będą przez instruktor Dorotę Książek w każdy wtorek w godz. 17.00 - 21.00. Ich uczestnicy zapoznają się z technikami wykonywania tego rzemiosła takimi jak: metoda Tiffany'ego, witraż tradycyjny i trawiony, kolaż, imitacja witrażu czy metoda en grisaille. Kursanci nauczą się korzystać z gotowych szablonów oraz projektować własne wzory. Będą mieli możliwość stworzyć dzieła, będące nie tylko niezwykłą ozdobą każdego wnętrza, ale pełniące również funkcje przedmiotów codziennego użytku: dekoracje okien, świeczniki, lampiony, biżuterię, serwetniki i wiele, wiele innych.

*Opłata za zajęcia wynosi 150 zł za miesiąc (przy minimalnej grupie 7 osób).Materiały niezbędne do realizacji zajęć uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

Zbieramy listę chętnych! Więcej informacji pod numerem telefonu:89 743 34 69, 89 743 34 65 

  

*PRACOWNIA MALARSKA/ zajęcia płatne

Pracownia istnieje od 2014 roku. W trakcie spotkań jej uczestnicy, zapoznając się z różnorodnymi technikami malarskimi, uczą się wyrażania siebie w sztuce. Pracując wśród osób o podobnej wrażliwości odnajdują tu motywację, rozbudzają wyobraźnię i rozwijają zainteresowania.

Zajęcia prowadzone będa przez instruktor Dorotę Książek w każdy poniedziałek w godz. 17.00 - 20.00 i dedykowane są osobom młodym(od 16 roku życia) i dorosłym zarówno zaczynającym swoją przygodę z malarstwem, jak i tym, którzy poszukują miejsca i towarzystwa dla kontynuowania swoich pasji.

*Opłata za zajęcia wynosi 100 zł miesięcznie (przy minimalnej grupie 10 osób). Materiały niezbędne do realizacji zajęć uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

 Zbieramy listę chętnych! Więcej informacji pod numerem telefonu:89 743 34 69, 89 743 34 65