Aktualności

Dni Mrągowa 2022

2022-06-12

Zapraszamy na obchody święta miasta!!!

DNI MRĄGOWA 2022

odbędą się w dniach 1-3 lipca

Na program wydarzenia złożą się: koncerty gwiazd, prezentacje grup artystycznych,
spotkania, Festiwal Smaków Food Trucków, Holi Święto Kolorów
oraz wiele innych atrakcji dla mieszkańców i turystów w każdym wieku!

PROGRAM


1 lipca
 /piątek/ 

Amfiteatr nad jeziorem Czos
20.00   ŻURKOWSKI
21.30   Ø R G A N E K

2 lipca  /sobota/

Plac Unii Europejskiej
14.00-18.00  HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów  (ul. Sobczyńskiego)

16.00   SUKCES

17.00   MAGGY MOROZ

18.30   AREK KŁUSOWSKI


                                               12-22   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Mrągowskie Centrum Kultury
15.00  wernisaż Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa
           wystawa „Coolturalnie przez Mrągowo 2021”

3  lipca /niedziela/ 

Mrągowskie Centrum Kultury

15.00  recital Cezarego Nowakowskiego
16.00  wernisaż wystawy mrągowskich plastyków

Plac Unii Europejskiej
16.30   Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00   wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa

17.15   KRAWCZYK SHOW

19.00   W A N D A  I  B A N D A

                                                  12-21   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW     

 


Zapraszamy do Mrągowa!

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!



Więcej o artystach...


Ø R G A N E K

 

ØRGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych).

Nowa płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. Jak powiedział Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Trasa „Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy. Oi!


Ż U R K O W S K I



ŻURKOWSKI - grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie Ż w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Debiutancki album pt. "Włóczęga" ukazał się w 2019 r. 11 lutego 2022 światło dzienne ujrzała nowa płyta Łukasza Żurkowskiego pt. "KURZ". Znalazły się na niej utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje. "KURZ" to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ. „Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi” - mówi Łukasz


AREK  K Ł U S O W S K I

AREK KŁUSOWSKI - to pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace, Mateusz Ziółko. W lutym 2021 roku wyszedł jego świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda”. Drugim singlem zapowiadającym album jest „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje, z szumną premierą w radio RMF FM. Z tą piosenką, jako wakacyjnym przebojem Arek wystąpił na letnich festiwalach emitowanych na żywo w telewizji: Top of The Top Festiwal w TVN oraz RMF Hit Festiwal w Polsat. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany “Lumpeks” miał premierę 21 maja. Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę - wzruszającą balladę, z udziałem Kayah.

K R A W C Z Y K  SHOW

KRAWCZYK SHOW to grupa świetnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem estradowym, koncertująca w całej Polsce. Pomysł na projekt zrodził się w ostatnich latach i był przygotowywany od dłuższego czasu, ale informacja o śmierci wybitnego polskiego wokalisty - Krzysztofa Krawczyka zmotywowała muzyków do intensywnej pracy. Muzycy tworzący zespół za cel stawiają sobie popularyzację i ocalenie od zapomnienia utworów legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Podczas swoich koncertów w całej Polsce zespół zabiera wielopokoleniową publiczność parostatkiem w piękny rejs po największych przebojach nieodżałowanego artysty. W programie nie może zabraknąć takich przebojów jak„Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, czy „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.Proszę nie wychylać się za burtę!

W A N D A  I  B A N D A

WANDA I BANDA - legendarny polski zespól rockowy założony przez Wandę Kwietniewską, która po odejściuz grupy Lombard we wrześniu 1982, już w listopadzie tego samego roku założyła nowy zespół – Banda i Wanda. Była nie tylko wokalistką grupy, ale także kompozytorką. Na swoim koncie mają niejeden hit – HIFI, Nie będę Julią, Siedem Życzeń, można wymieniać w nieskończoność. Zespół charakteryzuje niesamowita charyzma i energia sceniczna, swoimi wykonaniami na żywo porywają tłumy - tych starszych i tych młodszych!  Dzięki remixowi HIFI wykonanemu przez rapera PROBL3M Wanda i Banda dali się poznać również młodszej publice i do dziś koncertują po całej Polsce, nie tylko na koncertach solowych, ale także Dniach Miast czy Akcjach Specjalnych jak np. WOŚP czy Zadzwońcię po Milicję!  Wanda Kwietniewska swoją postawą udowadnia, że wiek i staż sceniczny to tylko liczba. I wie co mówi – w przyszłym roku zespół obchodzić będzie swoje 40lecie, a nadal niejeden artysta uczyć mógłby się od nich energii i dystansu. 



To już V edycja w Mrągowie! W pierwszy weekend lipca w Mrągowie pojawią się mobilne restauracje serwujące pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, belgijskie frytki, bułeczki baozi, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat przyciągają mieszkańców wielu miast Polski. W Mrągowie pojawiają się regularnie od 2018 roku, za każdym razem ciesząc się przy tym dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różniące się od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, arabskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.





Największa w Polsce kolorowa trasa ponownie zawita do Mrągowa! Holi Święto Kolorów odbędzie się na terenie przy ul. Sobczyńskiego już 2 lipca 2022. Ta data na pewno długo pozostanie w Waszych głowach! Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu! Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez DJów!

Co na Was czeka i czego możecie się spodziewać?

- Aż 9 kolorów proszków!
- DJ-e zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić!
- Kolorowa wata cukrowa!
- Kolorowe okulary!