Aktualności

Czarek.Kuczyński z zespołem Brylanty & Bażanty

2022-07-01

„(…) zamiłowanie do tradycji i lokalności słychać w jego utworach, które nastrajają słuchacza na bliższe i głębsze doznania muzyczne, a same dźwięki przywołują często miłe i rodzinne wspomnienia z dzieciństwa, domu…z przytulnego pokoju.”

Tak w wielkim skrócie można opisać twórczość naszego kolejnego gościa, który w ramch

Cyklu Letnich Koncertów na Deptaku zagra tego lata w Mrągowie.

  

Czarek.Kuczyński

i

Brylanty & Bażanty

 10 lipca 2022

godz. 19. 00

Skwer Jana Pawła II

 

 

CZAREK KUCZYŃSKIartysta mieszkający na co dzień w zielonym i pięknym Olsztynie, grający od lat na swoim brązowym ukulele i nieco większej gitarze. Jest autorem tekstów i melodii do piosenek, które wydawał dotychczas jako wokalista zespołu Brylanty i Bażanty utworzonego jeszcze na studiach z kolegą. Dziś rozpoczynając solową drogę, wciąż współpracuje z muzycznymi przyjaciółmi, a ich „najmniejsze koncerty świata” – jak sami określają, są okazją do przeżycia pięknej i nastrojowej, muzycznej przygody. Czarek choć mieszka w Olsztynie to pochodzi z samego serca Kurpi, gdzie się wychował w domu pełnym folkloru i rodzinnych tradycji, mówi więc o sobie, że jest prawdziwym ZkurpiSynem.

Z A P R A S Z A M Y !

***

Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".