Aktualności

Piknik Country & Folk

2022-07-23

PIKNIK COUNTRY & FOLK MRĄGOWO 2022

 

Przed nami 41. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! 

Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich 
związanych z tym gatunkiem muzyki odbędzie się w dniach
29-30 lipca Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. 

W piątkowy wieczór (29.07.) wydarzeniem będzie specjalny koncert „Tribute To Hank Williams”, poświęcony wielkiej, historycznej postaci muzyki country - Hankowi Williamsowi i jego ponadczasowym przebojom (bo kto nie słyszał utworów „Jambalaya”, „Lovesick Blues”, czy „I Saw The Light”?). Usłyszymy w nim: Lonstara, Agatę Karczewską, Paulinę Wróblewską, Karolinę Jastrzębską, Michała Tokarskiego, Andrzeja Trojaka i Wojciecha Dudkowskiego. Zespół akompaniujący złożony będzie z muzyków Wheels of Steel i uzupełniony o instrumentalistów występujących gościnnie. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy także na pojawienie się na mrągowskiej scenie  wspaniale śpiewających Sióstr Melosik, laureatek koncertu Debiuty Festiwalu Opolskiego, które właśnie co wydały płytę z piosenkami utrzymanymi w stylu country pop. Ponadto, jak to jest w mrągowskim zwyczaju, koncert piątkowy otworzy Czarek Makiewicz z zespołem Koltersi, a posłuchamy także Zbyszka Hofmana i zespołu HLA4.

Zagranicznymi gwiazdami tegorocznego Pikniku będą znakomici artyści - George HAMILTON V (USA) i najlepszy europejski zespół muzyki country Music Road Pilots (Niderlandy).

George Hamilton V (piosenkarz, songwriter, producent muzyczny, radiowiec) urodził się 11 listopada 1960 roku w Nashville, Tennessee. Jest synem sławnego piosenkarza country Georga Hamiltona IV, artysty szczególnie popularnego w latach 70. i 80. XX wieku. Wychowywany w otoczeniu muzyki country, praktycznie dorastał za kulisami legendarnej sali koncertowej GRAND OLE OPRY w Nashville, w której dziś regularnie koncertuje. Jego muzyka nie przypomina bardzo już tradycyjnego stylu country, granego przez ojca. Jest energiczną pełną ognia fuzją country, folku i rootsowego rocka, stylem, który nawiązując do ruchu „buntowników”- Johnny’ego Casha, Waylona Jenningsa, Willie Nelsona, posługuje się bardzo nowoczesnym brzmieniem i pełną prawdy interpretacją piosenek. Powoduje to, że George Hamilton V jest obecnie uważany w Nashville, w światowej stolicy muzyki country, za siłę napędową bardzo popularnego ruchu muzycznego „Americana ”. George V pisze piosenki dla największych wydawców muzycznych (Sony, BMG i Curb Music), jednocześnie wydając albumy i występując na całym świecie - m.in.: w Brazylii, Australii, Japonii, Francji, Niemczech i w Wielkiej Brytanii, gdzie regularnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads. Stał się jedną z najbardziej znanych twarzy współczesnej muzyki country nie tylko dzięki światowym trasom koncertowym, ale także niezliczonym występom w telewizji sieciowej w Ameryce, Europie, Australii i Azji. George V wydał do tej pory 8 płyt. Jego najnowsze wydawnictwo "Honky-Tonk Deluxe" zebrało entuzjastyczne recenzje na całym świecie, a w Europie osiągnęło 4 pozycje numer jeden na listach wydawnictw płytowych!
Uczestników tegorocznego Pikniku Country czeka więc prawdziwa  uczta artystyczna, wieczór pełen niezwykłej energii płynącej z estrady!
Pamiętajcie – piątek 29 lipca 2022r.  Nie może Was zabraknąć!

Music Road Pilots - Co o nich piszą krytycy muzyczni? "Na początku 2008 roku Albert Rumengan, znakomity holenderski gitarzysta, założył zespół „Music Road Pilots”. Jego misją od początku było stworzenie nowoczesnego brzmienia country zmieszanego z klasycznymi Americana-Styles. Muzyka wciąż jest zakorzeniona w ciepłych, surowych autentycznych dźwiękach folkowych, śpiewanych przez artystów takich jak: Hank Williams, Ray Price, Merle Haggard, Buck Owens i George Jones. MRP wykorzystuje to wspaniałe klasyczne brzmienie i łączy je z dzisiejszym country-rockiem. Członkowie zespołu MRP interpretują muzykę country z fascynującym akcentem: Traditional Country, Country Funk, Southern Rock, Rock 'n Roll i Blues. Zainspirowany współczesnymi artystami, takimi jak Keith Urban, Brad Paisley, Vince Gill i Dierks Bentley, zespół skupia się na energetycznych występach na żywo. Profesjonaliści w każdym calu i nie bez powodu wybrani zostali przez Alberta Lee czy Sarah Jory na zespół akompaniujący podczas europejskich tras koncertowych. Laureaci Nagrody ACMF 2013, 2014, 2015, 2018 dla najlepszego międzynarodowego zespołu country, zaś w roku 2018 nominowani w kategorii „Zespół Roku 2016” do prestiżowej JOSIE Music Awards Nashville ,USA. Lider zespołu Albert Rumengan (gitara prowadząca i wokal) został dwukrotnie laureatem nagrody CME dla najlepszego instrumentalisty roku! Już w kwietniu ruszają w kolejną europejską koncertową trasę m.in. do Francji, Austrii, Niemiec, Szwajcarii i... Mrągowa, gdzie wystąpią dwukrotnie. W piątek 29.07. usłyszymy ich z własnym recitalem, a w sobotę 30.07. towarzyszyć będą wykonawcom koncertu pt.: "Tribute To Kenny Rogers"! 


Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Lonstar, Tomasz Szwed, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Mariusz Kalaga, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, Andrzej Trojak.
Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!Piknik Country w Festiwalowym Amfiteatrze - bilety:

• Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
• Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl
• Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
• Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

KUP BILET ONLINE (99-285 zł) www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country oraz w recepcji w Mrągowskim Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12.30 do 19.30Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące w mieście pn.
:

PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE


Pełny PROGRAM PIKNIKU - na strownie
wydarzenia


DO ZOBACZENIA W MRĄGOWIE!

fot. W. Bzura