Aktualności

Westernowe Granie z Potańcówką

2022-07-24


Już 28 lipca rozpoczniemy westermowe granie w mieście, aby kolejnego dnia w pełni rozbrzmiały piknikowe koncerty w amfiteatrze oraz na Placu Unii Europejskiej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas koncertu i potańcówki "pod chmurką"...
Startujemy o godz. 19.00 na skwerze Jana Pawła II

O stronę muzyczną zadba znany i lubiany zespół Droga na Ostrołękę, z Wojtkiem Dudkowskim na czele. Nie zabraknie tańców liniowych, do których nauki i wspólnego tańca zaprosi zespół Silesian Line Dance.
DROGA NA OSTROŁĘKĘZespół Roku 2011, 2013, 2016, 2018, 2019 w Plebiscycie "Dyliżanse". Występowali na wszystkich dużych festiwalach w Polsce. Na swoim koncie mają trzy autorskie płyty, zawierające wiele przebojów śpiewanych przez publiczność na wszystkich koncertach. ("Berek", "Był czas", "Moje serce to nie hotel", "Juanita", "Oszaleć można" i wiele innych). W przygotowaniu czwarty krążek zespołu. Laureaci wielu konkursów muzycznych. Zaproszeni przez Panią Ambasador USA w Polsce do uświetnienia obchodów Amerykańskiego Dnia Niepodległości. Lider zespołu Wojciech Dudkowski (Artysta Roku 2016, 2017, 2018 w Plebiscycie Dyliżanse) występował również w światowej stolicy muzyki country Nashville, gdzie został znakomicie przyjęty. Koncerty zespołu Droga Na Ostrołękę to niezwykle energetyczna muzyka country i znakomita interakcja z publicznością. 


SILESIAN LINE DANCE

To grupa pasjonatów tańca country, skupionych przy Szkole Tańca Liniowego w miejscowości Pszów na Śląsku, założonej w 2017 r. przez Stefanię i Krzysztofa Pawełek. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali country w kraju, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju.

 

* * * * * * * *

Wydarzenie odbywa sie w ramach Cyklu letnich koncertów na deptaku, które są propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

plakat pikniku country w mieście 2022