Aktualności

Letni Klub Gońca Teatralnego

2022-07-25

Zapraszamy na bezpłatne wakacyjne zajęcia teatralne "Letni Klub Gońca Teatralnego"!

 

Zajęcia teatralne „Letni Klub Gońca Teatralnegobędą się odbywały w Mrągowskim Centrum Kultury we współpracy z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, w ramach projektu "Przestrzenie Sztuki".

Spotkania obejmą zajęcia z dykcji, zadań aktorskich, ruchu scenicznego i emisji głosu.

Ich kontynuacją będzie "Klub Gońca Teatralnego" prowadzony od września do grudnia 2022.

Prowadzący: Grzegorz Gromek - aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Termin: 1-5 sierpnia 2022 r. w godz. 10.00-13.00
Miejsce: Mrągowskie Centrum Kultury
Uczestnicy: dzieci i młodzież od 10 lat
Zapisy: do 27 lipca
Kontakt: Dział Organizacji Imprez Kulturalnych, tel.: 89 743 34 65

Wykorzystaj szansę na kreatywne spędzenie wakacyjnego czasu i rozpoczęcie przygody z teatrem!

Zaczynamy, gdy zbierze się grupa!


Grzegorz Gromek
– aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim oraz Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Fundator i założyciel Teatru Nowego w Olsztynie. Wykładowca Studium Aktorskiego w Olsztynie (2008 - 2018). W jego reżyserskim dorobku znajdują się m.in. “Uwaga, rozwód”, “Stara Wiosna”, “Szef Szefów”, oraz przedstawienie muzyczne inspirowane twórczością Marka Grechuty kwartetu Teatru Nowego. Seminarzysta wielu warsztatów, m. in.: Teatr.doc Michaił Ugarow, Jewgienij
Griszkowiec, Daisuke Yoshimoto. Pomysłodawca i realizator wielu warsztatów edukacyjnych oraz teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma na swoim koncie wiele ról w słuchowiskach radiowych. Zdobywca wielu nagród, m. in.: "Studencka kreacja roku" za rolę Jamesa w spektaklu "Produkt" (2009), "Dla najlepszego, młodego aktora" w sezonie 2008/2009 (2009), "Teatralna kreacja roku" za tytułową rolę w spektaklu "Elling" (2010), "Dwa Teatry' w Sopocie, nagroda za najlepszą rolę drugoplanową w słuchowisku "Bóg zapłacz" (2011), "Teatralna kreacja roku" za rolę Nikodema Dyzmy w spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy" (2014), “Człowiek Teatru Roku 2018” (2018).


Więcej informacji - MCK, Dział Organizacji Imprez, 89 743 34 65