Aktualności

Koncert NAMIGU - "Koncepcje bez twarzy"

2022-07-25

Kolejna muzyczna propozycja z Cyklu Letnich Koncertów na Deptaku!

Koncert NAMIGU - "Koncepcje bez twarzy"
7 sierpnia o godz. 19:00
skwer Jana Pawła II

Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, fragmentów niedomyślonych historii, dźwięków unoszących się w powietrzu i niemogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.
"Koncepcje bez twarzy" - to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych, oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania, a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania. Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.

NATALIA CZEKAŁA - pianino, syntezator, głos, emocje
KRZYSZTOF GUZEWICZ - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje
PUBLICZNOŚĆ - szepty, szumy, głosy, emocje
 
WSTĘP WOLNY!


***
Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowyh oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Miasto Mrągowo, w związku z przystąpieniem do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”