Aktualności

Michał Bajor "Kolor Cafe" - przeboje włoskie i francuskie

2022-09-15

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on - również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie.

Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf.

Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi, w stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.  

Koncert dla widzów od lat 6

Zapraszamy do Mrągowskiego Centrum Kultury 5 listopada o godz. 19:00

bilety do nabycia na stronach internetowych:

https://scenakonesera.pl/system-biletowy/?rep_id=353 i https://www.kupbilecik.pl/imprezy/74307/Mr%C4%85gowo/Micha%C5%82+Bajor+%22Kolor+Cafe%22/

oraz w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od 14 do 19.30.