Aktualności

Teatr Uliczny - Teatr Akr, spektakl pt. "In blue"

2023-08-27

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne w ostatni weekend wakacji!


27 sierpnia o godz. 20.00 na Placu Piłsudskiego zagości zjawiskowy teatr uliczny, z którym przeniesiemy się w artystyczną przestrzeń...

Teatr Akt - Spektakl pt. "In Blue"

Przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. To podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

Pierwotna wersja spektaklu została przygotowana specjalnie na okazję Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury.

Spektakl familijny, czas trwania – 50 minut, 7 aktorów

„Aktorzy w kunsztownych kostiumach stylizowanych na początek wieku – kapeluszach, trzewikach, rękawiczkach, z parasolką i kufrem w ręku – udają się w podróż. Pociągiem, który nie nadjeżdża, autobusem, który stłuczką o mały włos nie przekreśla ich planów, samolotem wyraźnie odrzutowym, by w końcu zaokrętowani na transpacyficzny kurs dotrzeć do egzotycznej krainy i tam ulec czarowi fantastycznej menażerii stworów. Wszystko lekko i zabawnie. Młodzi widzowie nie biorą  tej historii na poważnie. Uśmiechają się, wciągnięci w interakcyjną grę, jaką Teatr Akt podejmuje na początku przedstawienia. Wskazują „podróżnym” drogę, dając się zagadnąć, jak zatrzymani przez ulicznych mimów przechodnie. Łatwo dają się namówić na tę konwencję”

****

Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".