Aktualności

Dni Mrągowa - 30 czerwca /piątek/

2023-06-30

W dniach 30 czerwca - 2 lipca 2023 zapraszamy wraz z Stanisławem Bułajewskim- Burmistrzem Miasta Mrągowo na święto naszego miasta MRĄGOWA!✨
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!
 

30 czerwca /piątek/ 

Amfiteatr nad jeziorem Czos

18:30   BAKSHISH /reggae/ - jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstał w 1982 roku w Kluczborku. Awansował do finału konkursu radiowej Trójki „Kto najlepszy w tym rocku?”, zdobył nagrodę Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie 1983, gdzie zagrali jako gwiazda rok później. Bakshish można było spotkać na dużych festiwalach w całej Polsce. W 1992 roku wraz z Robertem Brylewskim zrealizowali swój pierwszy album „One Love”. Przez grupę przewinęły się dziesiątki muzyków, jej fundamentem od zawsze jest wokalista Jarek „Jarex” Kowalczyk. Doświadczenia lidera zespołu „Jarexa” to nie tylko granie z żywym zespołem. Jego solowy projekt Tabu Duby był jednym z pionierskich na polu electro dub w Polsce. Zespół obecnie promuje i prezentacji najnowszego albumu wydanego we współpracy z niemieckim producentem Umbertem Echo pod tytułem „EGO”.

20:00   DAWID  KWIATKOWSKI /pop/ - piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych w tym najnowszego, który na rynku pojawi się pod tytułem "Dawid Kwiatkowski". Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids' Choice Awards, laureat Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce "Bursztynowy Stowik", którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit „Bez Ciebie". Piosenka ta głosami słuchaczy radia RMF FM została wybrana na przebój roku 2021. W 2022 r zrealizował trasę „Dawid Kwiatkowski Tour”, na którą bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie.

Serdecznie zapraszamy!