Aktualności

Kalejdoskop Barw Polski - odwołane

2023-07-30

Z przyczyn niezależnych od nas musimy z przykością poinformować, że wydarzenie - koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w programie pt. "Kalejdoskop Barw Polski"! zostaje ODWOŁANE!

Wraz z Organizatorami serdecznie zapraszamy na jedyny w tym roku na Warmii i Mazurach koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w programie pt. "Kalejdoskop Barw Polski"!

środku lata, na scenie amfiteatru wystąpi jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, uważany za perłę w koronie Rzeczypospolitej, który kultywuje to, co w polskiej kulturze najpiękniejsze - Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Zespół ma w swojej historii blisko 10 tysięcy koncertów na całym świecie podczas 75 lat działalności.

Niezwykłe widowisko taneczno muzyczne, które obejrzymy z udziałem ponad 140 artystów (!) nosi nazwę "Kalejdoskop Barw Polski".

Na scenie obok ponad trzydziestoosobowej orkiestry pod batutą Jacka Bonieckiego, wystąpi chór i soliści oraz bardzo liczne grono tancerek i tancerzy w zdobnych, pięknie wykonanych kostiumach, wielokrotnie podczas spektaklu zmienianych!

To właśnie kostiumy dopełniają całości obrazu "Mazowsza” nie tylko w "Kalejdoskopie Barw Polski", ale w każdym programie zespołu.

Powszechnie uważa się, że nie zna "Mazowsza”, kto nie widział "Kalejdoskopu Barw Polski". To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Koncert, trwający z reguły około 2 godzin, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski.

W czasie tego koncertu widzowie mogą wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę,aż po góry i Śląsk. Z pewnością wielu z nas zapadną na zawsze w pamięć słowa mazowszańskich hitów, jak "Kukułeczka", "Cyt, cyt", "Furman" czy "Ej, przeleciał ptaszek". Być może także zaśpiewamy je wszyscy, cała widownia, wraz z "Mazowszem"!

Czy można wyobrazić sobie lepsze tło i otoczenie występu Mazowsza niż scena Amfiteatru w Mrągowie, zatopiona w zieleni, nad brzegiem jednego z najpiękniejszych mazurskich jezior?

To niezwykłe artystyczne wydarzenie adresowane do całych, wielopokoleniowych rodzin, z pewnością na zawsze zapadnie w pamięć jego uczestnikom, jesteśmy o tym głęboko przekonani!

Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego "Mazowsze” uznawane jest za zespół narodowy.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego

  • Dyrygent: Jacek Boniecki, dyrektor PZLPiT "Mazowsze"
  • Kierownik chóru: Mirosław Ziomek
  • Kierownik baletu: Zofia Czechlewska

Bilety do kupienia w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od 12.30 do 19.30 lub na:

https://www.ebilet.pl/kalejdoskop-barw-polski