Aktualności

Westernowe granie z potańcówką

2023-07-27

Już 27 lipca rozpoczniemy westermowe granie w mieście, aby kolejnego dnia w pełni rozbrzmiały Piknikowe koncerty w amfiteatrze oraz na Placu Unii Europejskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas KONCERTU i potańcówki "pod chmurką"...
Startujemy o godz. 19.00 na Skwerze Jana Pawła II ! 
O stronę muzyczną zadba znany i lubiany zespół DROGA NA OSTROŁĘKĘ, z Wojtkiem Dudkowskim na czele.
Nie zabraknie tańców liniowych, do których nauki i wspólnego tańca zaprosi zespół Silesian Line Dance.


DROGA NA OSTROŁĘKĘ
Zespół grający szeroko pojętą muzykę country, znakomicie sprawdzający się na wszelkiego rodzaju imprezach. Zespół Roku 2011, 2013, 2016, 2018, 2019 w Plebiscycie "Dyliżanse". Występowali na wszystkich dużych festiwalach w Polsce. Na swoim koncie mają trzy autorskie płyty, zawierające wiele przebojów śpiewanych przez publiczność na wszystkich koncertach. ("Berek", "Był czas", "Moje serce to nie hotel", "Juanita", "Oszaleć można" i wiele innych). W przygotowaniu czwarty krążek zespołu. Laureaci wielu konkursów muzycznych. Zaproszeni przez Panią Ambasador USA w Polsce do uświetnienia obchodów Amerykańskiego Dnia Niepodległości. Lider zespołu Wojciech Dudkowski (Artysta Roku 2016, 2017, 2018 w Plebiscycie Dyliżanse) występował również w światowej stolicy muzyki country Nashville, gdzie został znakomicie przyjęty. Koncerty zespołu Droga Na Ostrołekę to niezwykle energetyczna muzyka country i znakomita interakcja z publicznością.
Skład zespołu:
Wojciech Dudkowski - gitara śpiew
Wojciech Drężek - akordeon, śpiew
Wojciech Richter - gitara, śpiew
Krzysztof Lewandowski - gitara basowa
Marek Rudziński - perkusja, śpiew


SILESIAN LINE DANCE
To grupa pasjonatów, tańczących tańce liniowe do muzyki country, skupionych przy Szkole Tańca Liniowego w miejscowości Pszów na Śląsku. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, biorąc udział w projektach, organizując flash-moby, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju.