Aktualności

Piknik Country w mieście /sobota/

2023-07-29

W dniach 28-30 lipca 2022 zapraszamy do Mrągowa, które w tych dniach zmini się w polską stolicę country! Już w przeddzień rozpoczniemy westernowym graniem z potańcówką na Skwerze Jana Pawła II aby w kolejnych dniach przenieść się na Plac Unii Europejskiej. Przed nami moc muzyki, tańca i wyśmienitej zabawy w niepowtarzalnym klimacie country!

29.07 (sobota)  

Plac Unii Europejskiej
   
                

13.00     DROGA NA OSTROŁĘKĘ - akustyczny koncert z nową płytą

15.00    WYSTAWA: Dźwiękiem malowane - recital muzyczny i wystawa ZBIGNIEWA HOFMANA
przed budynkiem MCK/hol

16.30    SILESIAN COWBOYS

18.15    Shota Adamashvili & ELECTRIC COWBOYZ

20.00    BLUEBERRY HILL

21.30 – 24.00  DYSKOTEKA COUNTRY do muzyki mechanicznej

SCENA TANECZNA / pokazy i nauka tańca z SILESIAN DANCE

w Klubie motocyklowym Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych ŁAPA Mrągowo
przy ul. Chopina 7 ((od strony Promenady)
w godz. 11.00 - 16.00 odbędzie się wystawa zabytkowych motocykli." 

30.07 (niedziela) 

Plac Unii Europejskiej           

12.00    P A R A D A   C O U N T R Y
ulicami miasta

12.15  warsztaty taneczne przygotowujące do udziału
w rekordzie Polski w tańcu liniowym z zespołem tanecznym RODEO
ul. Sobczyńskiego

12.30   IFNOTNOW

14.00   12. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym

14.30    CAROLINE & THE LUCKY ONES

16.30   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Cały program na stronie wydarzenia.

SILESIAN DANCE LINE

To grupa pasjonatów tańca country, skupionych przy Szkole Tańca Liniowego w miejscowości Pszów na Śląsku, założonej w 2017 r. przez Stefanię i Krzysztofa Pawełek. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali country w kraju, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju.

SILESIAN COWBOYS

Zespół Silesian Cowboys to dowód na możliwe przymierze Ślązaków z Zagłębiem, bowiem tworzą go pasjonaci klasyki rock and rolla z Piekar Śląskich, Katowic oraz Sosnowca. Idea grania muzyki rockabilly zrodziła się już kilkanaście lat temu. Ostateczny skład i szczęśliwie aktualny powstał8 lat temu w piwnicy w Piekarach Śląskich. Zespół tworzą: Grzegorz Bagiński (gitara), Piotr Kałdonek (gitara akustyczna), Łukasz Zając (perkusja) oraz Roman Kałdonek (bass,śpiew). Chórki, przeszkadzajkiuskuteczniają wszyscy. Teksty pisze Roman i Grzegorz, który jest kompozytorem piosenek. Od początku powstania grupy duch Elvisa, styl Briana Setzera stanowiły inspiracje dla ślaskich kowbojów, którzy muzycznym skrytożercom spod znaku szminki i elektroniki mówią zdecydowane NIE. W pogardzie dla lansu i sławy używamy pseudonimów: git. Sinior Estrada , bass Vino Vallyno, git. akust. Kostek Demorales, bębny Willi Schlagzeuger. W wolnym  tłumaczeniu  Silesian Cowboys to Dzicy Górnicy….


DROGA NA OSTROŁĘKE

Zespół Roku 2011, 2013, 2016, 2018, 2019 w Plebiscycie "Dyliżanse". Występowali na wszystkich dużych festiwalach w Polsce. Na swoim koncie mają trzy autorskie płyty, zawierające wiele przebojów śpiewanych przez publiczność na wszystkich koncertach. ("Berek", "Był czas", "Moje serce to nie hotel", "Juanita", "Oszaleć można" i wiele innych). W przygotowaniu czwarty krążek zespołu. Laureaci wielu konkursów muzycznych. Zaproszeni przez Panią Ambasador USA w Polsce do uświetnienia obchodów Amerykańskiego Dnia Niepodległości. Lider zespołu Wojciech Dudkowski (Artysta Roku 2016, 2017, 2018 w Plebiscycie Dyliżanse) występował również w światowej stolicy muzyki country Nashville, gdzie został znakomicie przyjęty. Koncerty zespołu Droga Na Ostrołękę to niezwykle energetyczna muzyka country i znakomita interakcja z publicznością.

SHOTA ADAMASHVILI

Shota Adamashvili - jedyny gruziński muzyk country. Wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Pochodzi z małego miasteczka Bolnisi, zaczynał od występów na ulicy w stolicy Gruzji Tbilisi. W 2021 r. zagrał cykl koncertów Baltic Tour, od tego czasu jest w nieustannej trasie po krajach bałtyckich, wielokrotnie gościł też w Polsce. Na jego repertuar składają się utwory autorskie i standardy muzyki country. Na mrągowskiej scenie towarzyszyć mu będą włoski skrzypek Paolo Cavalaglio oraz członkowie zespołu Electric Cowboyz.

ELECTRIC COWBOYZ

Poznański zespół Electric Cowboyz działa od 2015 r., powstał z tęsknoty za klasycznym brzmieniem muzyki amerykańskiej lat 50., 60. i 70. Wykonuje standardy z pogranicza nurtów country, americana i rock'n'roll, nie stroniąc też od twórczych przeróbek popularnych kawałków rockowych z repertuaru AC/DC, Eagles, Queen, Genesis, Rolling Stones, Erica Claptona, CCR. Trzon zespołu tworzą: wokalista Adam Czech, wyróżniony nagrodą plebiscytu Dyliżanse za mrągowski występ w 2017 r. oraz gitarzysta Mateusz Rychły, który swoje stylowe brzmienie wypracował pod okiem Guthriego Trappa (Willie Nelson, Dolly Parton) i Jima Campilongo (Norah Jones). Na co dzień wspiera ich sekcja rytmiczna złożona muzyków ogranych na scenie country i blues - perkusisty Dariusza Kociołka (Droga Do Nieba, Niebieska Sowa) i basisty Roberta Szukały (Medley, Cashflow). Zespół ma na koncie m.in. koncert dla Ambasady Amerykańskiej, dwukrotny udział w festiwalu Czyste Country w Wolsztynie oraz występ w niemieckim Ziegenhof Pusack.

BLUEBERRY HILL

Szalenie energetyzujący zespół grający rockabilly oraz hillbilly (wczesną formę amerykańskiego rock and rolla). Ich koncerty to powrót do buntowniczych lat 50-tych, w których królowały gangi motocyklistów z pomadą na włosach, gorące pin-upki i wolnoobrotowe Cadillaki. Przypominają utwory zarówno znanych, jak i niszowych artystów tej epoki. Przy ich muzyce nogi same rwą się do tańca.