Aktualności

Piknik Country w mieście /niedziela/

2023-07-30

W dniach 28-30 lipca 2022 zapraszamy do Mrągowa, które w tych dniach zmini się w polską stolicę country! Już w przeddzień rozpoczniemy westernowym graniem z potańcówką na Skwerze Jana Pawła II aby w kolejnych dniach przenieść się na Plac Unii Europejskiej. Przed nami moc muzyki, tańca i wyśmienitej zabawy w niepowtarzalnym klimacie country!

30.07 (niedziela) 

Plac Unii Europejskiej           

12.00    P A R A D A   C O U N T R Y
ulicami miasta

12.15  warsztaty taneczne przygotowujące do udziału w rekordzie
Polski w tańcu liniowym z zespołem tanecznym RODEO
ul. Sobczyńskiego

12.30   IFNOTNOW

14.30   14. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka
- Rekord Polski w Tańcu Liniowym

14.30    CAROLINE & THE LUCKY ONES

16.30   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Cały program na stronie wydarzenia.

IFNOTNOW


CAROLINE & THE LUCKY ONES

Zespół powstał w maju 2015 roku i od tamtej pory koncertuje wykonując muzykę określaną mianem americana. Wystąpili już na wielu znaczących imprezach country w Polsce, za każdym razem spotykając się z ciepłym przyjęciem. Grali między innymi na Pikniku w Mrągowie, w Wolsztynie, Wiśle, Ostrołęce czy w Bieszczadach. Nie zamykają się jednak na inne gatunki muzyczne takie jak blues czy funk. Dużym atutem zespołu jest warstwa wokalna: w chórkach Karolinie Jastrzębskiej towarzyszy Paweł Piekarski, który często również przejmuje rolę głównego wokalisty. Brzmienie zespołu wzbogacają dźwięki mandoliny.
Caroline & the Lucky Ones nagrali dwie płyty - na pierwszej znajdują się ich własne wersje znanych piosenek w stylu country i blues, a druga to krążek z ich własnym materiałem.
W 2017 roku zespół wygrał nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”, a w 2018 Karolina Jastrzębska otrzymała nagrodę w kategorii „Wokalistka Roku”. Zespół otrzymał też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country za piosenkę „Kawałek nieba”, a ich najświeższym osiągnięciem jest I nagroda w konkursie na piosenkę country roku 2019 za utwór „Haste makes waste”.

CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

Cezary Makiewicz to lider i założyciel zespołu KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest głównie dzięki piosence „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, która stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. W kolejnych latach jego twórczość była wielokrotnie nagradzana w plebiscycie „Dyliżanse”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock, pop i folk tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. Artysta zwraca szczególną uwagę na treść, dzięki czemu słowa w piosenkach stanowią bardzo ważny element. Zespół muzyką i słowem tworzy bardzo przyjazny klimat, dzięki czemu repertuar trafia do wielu pokoleń i pozytywnie nastraja słuchaczy. Cezary Makiewicz i KOLTERSI mają w swoim dorobku wiele płyt i kilka nagrań dla programów telewizyjnych. Koncertują z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju.