Aktualności

Piknik Country w mieście /piątek/

2023-07-13

W dniach 28-30 lipca 2022 zapraszamy do Mrągowa, które w tych dniach zmieni się w polską stolicę country! Już w przeddzień rozpoczniemy westernowym graniem z potańcówką na Skwerze Jana Pawła II aby w kolejnych dniach przenieść się na Plac Unii Europejskiej. Przed nami moc muzyki, tańca i wyśmienitej zabawy w niepowtarzalnym klimacie country!

28.07 (piątek)    

Plac Unii Europejskiej

17.00   Orkiestra Dęta Mrongovia

           Otwarcie Pikniku w Mieście

18.00   ALA BONCOL & Koalicja

19.30   DRINK BAR

21.30   ŚLAD

SCENA TANECZNA / pokazy i nauka tańca z SILESIAN DANCE

11:00 - 14:30  XL MARATON PŁYWACKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MRĄGOWO

(Jez. Czos, plaża  Hotelu Mrągowo Resort & Spa, ul. Jaszczurcza Góra)

29.07 (sobota)  

Plac Unii Europejskiej                        

13.00     DROGA NA OSTROŁĘKĘ - akustyczny koncert z nową płytą

15.00    WYSTAWA: Dźwiękiem malowane - recital muzyczny i wystawa ZBIGNIEWA HOFMANA   

przed budynkiem MCK/hol         

16.30    SILESIAN COWBOYS

18.15    Shota Adamashvili & ELECTRIC COWBOYZ

20.00    BLUEBERRY HILL

21.30 – 24.00  DYSKOTEKA COUNTRY do muzyki mechanicznej

SCENA TANECZNA / pokazy i nauka tańca z SILESIAN DANCE

 

30.07 (niedziela) 

Plac Unii Europejskiej           

12.00    P A R A D A   C O U N T R Y

ulicami miasta

12.15  warsztaty taneczne przygotowujące do udziału

w rekordzie Polski w tańcu liniowym z zespołem tanecznym RODEO

ul. Sobczyńskiego

12.30   IFNOTNOW

14.00   12. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym

14.30    CAROLINE & THE LUCKY ONES

16.30    CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

ALA BONCOL & KOALICJA

Alicja Boncol jako niekwestionowana gwiazda country wielokrotnie występowała na mrągowskim Pikniku. Nie zabraknie jej również podczas tegorocznego Jubileuszowego 40. Pikniku Country. Artystkę charakteryzuje niezwykła sceniczna charyzma, nieokiełznana energia i mocny głos.
W 1995 r. Alicja wystąpiła w "Przepustce do Mrągowa". Z zespołem Fair Play, a od 2001 roku z własną grupą KoAlicja, nieprzerwanie gościła na Pikniku Country, występując z takimi wykonawcami, jak Lonstar czy Tomasz Szwed.
Odbyła trasy koncertowe na Litwie (na Visagino Country dwukrotnie reprezentowała Polskę – 1997, 2003), występowała na scenach festiwalowych Czech i Słowacji, w Norwegii, Niemczech oraz we Francji. Współpracowała ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Nagrywała dżingle dla Radia Zet.

DRINK BAR

Historia zespołu sięga drugiej połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to muzyka country w Polsce była towarem deficytowym przywożonym ze Stanów Zjednoczonych na czarnych krążkach i taśmach magnetofonowych. Oczarowani brzmieniem bluegrassu muzycy założyli zespół DRINK BAR.  Zespół wielokrotnie występował na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. Przez lata można go było usłyszeć spotkać na wielu scenach całej Polski oraz poza jej granicami, w audycjach radiowych i telewizyjnych. Współzałożycielem, liderem zespołu oraz autorem piosenek jest Ryszard Pietraszyński - śpiewający i grający na 5-cio strunowym banjo oraz gitarze akustycznej.

ŚLAD

Zespół ze Strzegomia z kilkuletnim stażem ale dużo większym doświadczeniem muzycznym, grający przede wszystkim muzykę autorską inspirowaną brzmieniem bluesa, country i folku. Trzon zespołu tworzą bracia Rafał i Andrzej Oryńczak. Zespół jest rozpoznawalny z uwagi na wyrazisty charakter i styl artystów. Autorem piosenek jest w głównej mierze Rafał Oryńczak, od wielu lat związany z Piknikiem Country, w minionych latach współtworzył zespół Trace.