2023-07-17
Wraz z organizatorami zapraszamy na IV edycję festiwalu 12 Godzin Serce Mazur, która odbędzie się 4 sierpnia w Amfiteatrze.
Jest to wyjątkowa, cykliczna impreza wspierająca polską transplantologię oraz Fundację Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi, Fundacji, która również jest inicjatorem pięknej akcji #12GodzinDlaŻycia.
Festiwal wspiera zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na sprowadzenie do Polski specjalistycznego sprzętu THE OCS HEART, który pozwala zwiększyć czas potrzebny do transportu serca dawcy do przeszczepu z 4 do 12 godzin. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu “wciąż bijącego” serca. Fundacja walczy o przyszłość Transplantacji Serca w naszym kraju.
„Chcemy przenieść nas z “epoki lodowcowej” (transport serca odbywa się w lodzie) do czasów współczesnych!”- komentuje inicjator akcji Dr. n. med. Zygmunt Kaliciński.Obecnie takiego sprzętu w Polsce nie ma.
Bilety do kupienia w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od 12.30 do 19.30 lub na: