Pozostałe

2021-07-03

DNI MRĄGOWA - bawimy się dalej!


Zapraszamy na obchody święta miasta!

DNI MRĄGOWA 2021

2 - 4 lipca


Po piątkowej inauguracji nie zwalniamy tempa! 3 lipca przenosimy się na Plac Unii Europejskiej gdzie jak na dobrą imprezę przystało nie zabraknie pyszności serwowanych przez FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW, barwnych atrakcji z HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW oraz wyjątkowego klimatu, który stworzą nasi muzyczni goście: BARANOVSKI - polski wokalista, autor tekstów i kompozytor, finalista 4. edycji „The Voice Of Poland” i BARTEK KRÓLIK - pochodzący z Mrągowa wokalista i basista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk wraz z zespołem Sistars oraz dwukrotnie laureat MTV European Music Award w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca”!  



PROGRAM

3 lipca  /sobota/
Plac Unii Europejskiej

12.00  FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

15.00  HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów   ul. Sobczyńskiego

19.00   BARANOVSKI  
21.00   BARTEK KRÓLIK

22.30   POKAZ FIRESHOW Teatru Los Fuegos     ul. Sobczyńskiego
                 

Skwer Jana Pawła II
Czos na mrągowskich plastyków” – prezentacje
13.00  Animacje cyrkowe dla dzieci z Teatrem Los Fuegos
16.30  Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00  Spotkanie z Piotrem Wołoszem i gośćmi


Mrągowskie Centrum Kultury
18.00  Finisaż WYSTAWY Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa



BARANOVSKI

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty. W ubiegłym roku BARANOVSKI nie tylko powtórzył, ale wręcz przebił sukces poprzednich singli, wydając zwiastującą drugi album wokalisty piosenkę „Lubię być z nią". Singiel dotarł do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki przekroczył 25 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.


BARTEK KRÓLIK

Bartosz Piotr KRÓLIK - muzyk, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Wychował się w Mrągowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.  W latach 2001–2012 współzałożyciel i członek grupy Sistars. Współtwórca zespołu Spoken Love i duetu producenckiego Plan B (z Markiem Piotrowskim). Od 2007 członek zespołu Łąki Łan, a od 2008 występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Ponadto współpracował z wykonawcami, takimi jak Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół czy Pono. Laureat Fryderyka za produkcję muzyczną (2004). Ponadto laureat Fryderyka za współtworzenie albumu Sistars oraz, również jako członek zespołu, dwukrotny laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2004, 2005).

LOS FUEGOS



TEATR OGNIA LOS FUEGOS eksperymentuje nie tylko z żywym ogniem ale również ze światłem oraz nowym cyrkiem. W oryginalny sposób wykorzystuje potencjał światła, tańca, akrobatyki i żonglerki, tworząc jedyne w swoim rodzaju pokazy FIRESHOW, LIGHTSHOW, BODYPAINTING. W swoim programie ma również spektakle uliczne, pokazy żonglerskie, parady, a także szczudlarzy, bębniarzy, monocyklistów, mimów, żywe rzeźby, programy animacyjne, warsztaty i znacznie więcej. Teatr Ognia Los Fuegos to wyjątkowe pokazy dla wyjątkowych ludzi. Bajkowy i magiczny świat, który na długo zapada w pamięć. Występowali w wielu miejscach na świecie, wszędzie spotykając się z niezmiernie ciepłym przyjęciem a wwoimi pokazami otwierali dziesiątki obiektów i wydarzeń.

 

HOLI ŚWIETO KOLORÓW

Magia zabawy z proszkami holi przy muzyce najlepszych DJ-ów. Tego nie można przegapić! W Mrągowie będzie naprawdę kolorowo! Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych. Czekać na Was będą: oryginalne kolorowe proszki holi w 9-ciu kolorach, kolorowa wata cukrowa, granity i wyrzutnie. Impreza zrealizowana bedzie z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Mieszkańców Mrągowa czekają dwa dni wypełnione najlepszym street foodem. Na Plac Unii Europejskiej w Mrągowie, przyjadą food trucki serwujące dania typowe dla różnych zakątków Ziemi.To strefa dedykowana koneserom kuchni pod chmurką. Do udziału zapraszane są najlepsze restauracje na kółkach z całej Polski, które wyspecjalizowały się w określonych daniach i mają rzesze sympatyków w swoich „rodzinnych” miastach. Ponadto food trucki stale poszerzają ofertę dań wegetariańskich i wegańskich. Osoby na diecie roślinnej na pewno znajdą coś dla siebie! Jedne serwują egzotyczne przysmaki z odległych stron świata, inne doskonale czują się w kuchni europejskiej lub słyną z pysznych deserów. Jedno jest pewne: każdy food truck smakuje wyjątkowo! Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo gości. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii.



Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY!
Impreza odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dot. organizacji imprez w czasie pandemii.

zobacz pełny PROGRAM imprez