Pozostałe

2021-11-19

IMPRESJE ARTYSTYCZNE ŚPIEWAJĄCE OBRAZY

Zapraszamy na moc artystycznych uniesień w ramach tegorocznych IMPRESJI ARTYSTYCZNYCH Śpiewające Obrazy 2021, które odbędą się w dniach 19-21 listopada w Mrągowskim Centrum Kultury.

IMPRESJE ARTYSTYCZNE Śpiewające obrazy, zainspirowane autorskim albumem Marka Grechuty, odbywają się
w Mrągowie od 2008 r. Wizytówką przedsięwzięcia jest różnorodność artystycznych działań w sferze muzyki, słowa i obrazu.
Podsumowaniem cyklu wydarzeń jest finałowy koncert z udziałem wyjątkowej osobowości scenicznej.P R O G R A M


19.11, godz. 19.00

Kobiece Impresje koncert ANI BRODY i spektakl taneczny FENOMA

 
20.11, godz. 17.00

Premiera książki Andrzeja Brzozowskiego „Twarze Olsztyńskiej Estrady”
połączona z wystawą rysunków (ilustracji do książki) Zbigniewa Piszczako

W części artystycznej: Andrzej Brzozowski / Sax & Guitar Cafe - "Piosenki z kapelusza 20-lecia międzywojennego"
Andrzej Brzozowski – śpiew, Zbigniew Siwek – saksofony, Jarosław Śpiewankiewicz - gitara


21.11, godz. 18.00

koncert zespołu BIBOBIT / Osiecka *

  • laureat konkursu Męskie Granie Young 2019
  • laureat konkursu piosenki w ramach Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy” 2015 (wokalista Daniel Moszczyński z zespołem Omni Modo)
  • wykonawca specjalnego koncertu z utworami i narracją poetki podczas 22. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019

 
* bilety:  40 zł - przedsprzedaż do 12.11.21
             50 zł, 45 zł – ulgowy (uczniowie oraz na kartę RTP/MKS) od 13.11.21           
             do nabycia w recepcji MCK, tel. 897433466 oraz online w systemie EkoBilet


Na pozostałe wydarzenia WSTĘP WOLNY! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
Wydarzenie odbywa się zgodnie z obowiazującymi obostrzeniami.
Więcej o programie...

Kobiece impresje - koncert ANI BRODY i spektakl taneczny FENOMA

A N I A   B R O D A
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługująca się techniką śpiewu “białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Łączy lirykę z dynamiczną wokalizą i zaskakującym rytmem. Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Łączy style poszukując własnego wyrazu w sztuce. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć uznanych na rynku muzycznym płyt (z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta” uznanymi za najlepszą płytę folkową 2001 roku). Zagrała setki owacyjnie przyjmowanych koncertów. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach. Od 2011 roku realizuje autorską, solową działalność. Nagrywa, prowadzi działalność warsztatową, koncertuje solo lub z własnym zespołem. W autorskim dorobku solowym ma cztery płyty czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów. Półfinalistka 8 edycji Mam Talent 2015, nagrywa dla radia i telewizji, tworzy muzykę do spektakli, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Na polskim rynku muzycznym – wyjątkowa i magiczna. Mówi o sobie "Właściwie trudno mi powiedzieć, czy to ja zajmuję się Muzyką, czy Muzyka zajmuje się mną".

Spektakl taneczny F E N O M A swoją premierę miał podczas zeszłorocznej edycji Impresji, w wersji online. To bardzo kobiecy, pełny emocji i obrazów spektal w wykonaniu 5 tancerek, które spotkały się aby wspólnie tworzyć.

Na ile jest sprawą ciała, na ile umysłu?
Ile w Niej przypadku, ile przeznaczenia?
Prawda o Niej jest treścią względną.
Co powie ciało... kiedy przestaniesz pytać?

 
CHOREOGRAFIA I TANIEC:
Małgorzata Duszak, Sandra Hirsz-Piaskowska, Sandra Kozłowska, Gabriela Łozowska, Marta Szymborska

MUZYKA: Yasmin Levy, Sofi Tukker
DŹWIĘK / ŚWIATŁO: Mariusz Otkiński, Jakub Demecki


Premiera książki "Twarze Olsztyńskiej Estrady" i koncert Andrzej Brzozowski / Sax & Guitar Cafe

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Brzozowskim - autorem książki "Twarze Olsztyńskiej Estrady", która jest zbiorem wywiadów z olsztyńskimi artystami. Premierze książki będzie towarzyszyła wystawa rysunków Zbigniewa Piszczako, do których inspiracją stały się wywiady z artystami i które znalazły się również w książce. Muzyczną atrakcją spotkania będzie występ TRIO MUZYCZNEGO Andrzej Brzozowski / Sax & Guitar Cafe - „Piosenki z kapelusza 20-lecia międzywojennego”.

Na program składają się piosenki z filmów, rewii i operetek okresu międzywojennego, przeplatane informacjami o autorach, pierwszych wykonawcach oraz anegdotami z epoki i żartami. Nowe aranżacje piosenek łączą w sobie charakter oryginalnych wykonań z nowoczesnym, lekko jazzującym brzmieniem i ciekawą wokalną interpretacją. Materiał muzyczny został zarejestrowany na płycie CD pod tym samym tytułem i wydany przez firmę Kowalski Pro – Media. Z Andrzejem Brzozowskim, świetnie znanemu z zespołu "Kaczki z Nowej Paczki", wystąpi duet wytrawnych instrumentalistów - duet Sax & Guitar Cafe - Zbigniew Siwek i Jarosław Śpiewankiewicz.

 

Finałowy KONCERT

  

To projekt, w którym Agnieszka Osiecka osobiście zabiera głos, a zespół prezentuje wywrotowe podejście do znanych piosenek autorki!

 

BIBOBIT / OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna, wysokoenergetyczny, elektryzujący i ( także dosłownie ) poruszający spektakl. 

Bibobit wraz z Jackiem Piskorzem (autor muzyki w projekcie Tribute to Andrzej Zaucha z Kubą Badachem)radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie.

Wydany kilka tygodni temu w 85-ta rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA "Co to za czas" otrzymał wyróżnienie płyty tygodnia m. in. w RADIO 357, czy na portalu onet.pl gdzie przyznano mu także ocenę 6/6 w recjenzjach. 

- Wojciech Mann: "BIBOBIT/OSIECJA - JAK TO BRZMI"

- Agata Passent: "Oni  zrobili to tak jak jeszcze nigdy nikt do tego nie podszedł" 

Frontmanem zespołu BIBOBIT jest laureat Impresj Artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015 - Daniel Moszczyński - wokalista, kompozytor, tekściarz i producent muzyczny, który swoją potężną pozytywną muzyczną energią skradł serca publiczności Impresji 2015 r. wraz z zespołem OMNI mOdO! 21 listopada ponownie zobaczymy go na mrągowskiej scenie! 

GORĄCO ZAPRASZAMY!!!