Aktualności

2021-08-20

Narodowe Czytanie

Biblioteka w Mrągowie po raz 9. uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 

Lekturą jubileuszowej 10. edycji wydarzenia będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.Narodowe Czytanie jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Szczegóły akcji zostały podane na stronie prezydent.pl. Podczas ubiegłorocznej edycji Narodowego Czytania lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego.

Zachęcamy wszystkich chętnych do pobrania bezpłatnego audiobooka Moralność pani Dulskiej. Można go pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz” (widoczną w prawym górnym rogu) i wybrać audiobook w formacie MPEG.

Dodatkowo w polona.pl można znaleźć wiele afiszów teatralnych oraz tekst utworu Moralność pani Dulskiej, które znajdują się w domenie publicznej.

4 września (sobota) o godz. 12.00 zapraszamy na Skwer Jana Pawła II (scena przy Molo)

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej czytać będą:
Hanna Szymborska
Wiktoria Piwowarska
Wiktoria Kurzawa
Aleksandra Dybkowska-Grefkowicz

Imprezie towarzyszyć będzie "Rodzinne malowanie" dla dzieci i rodziców polegające na wspólnym malowaniu rysunków do lektury Narodowego Czytania (materiały zapewnia biblioteka).

Obie imprezy w przypadku złej (np. deszczowej) pogody odbędą się w Mrągowskim Centrum Kultury:
- Narodowe Czytanie w sali Orbita
- "Rodzinne malowanie" na holu przy Recepcji /parter/

Zapraszamy Biblioteka Miejska w Mrągowie