- Dni Mrągowa
- Mazurska Noc Kabaretowa
- Piknik Country
- Letnie Koncerty na Deptaku
- Koncert Muzyki i Tańca Romów
- Festiwal Kultury Kresowej
- Impresje Artystyczne
- Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego
- Jarmark św. Mikołaja
- Mrągowska Scena Teatralna
- PTAKK
- Mazurskie Transformacje Taneczne
- Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej
Mazurskie Transformacje Taneczne
28 kwietnia 2024 r. (w niedzielę) zapraszamy do udziału
w 6. Mazurskich TransFormacjach Tanecznych.
Spotkaniu grup tanecznych reprezentujących różne style i techniki tańca,
przyświeca idea dzielenia się pasją, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń.
Zespoły prezentują się w dwóch kategoriach tanecznych: art dance i street dance,
w kilku kategoriach wiekowych: od najmłodszych, po starszych i dorosłych.
Prezentacje ocenia jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca.
Ocenie podlega: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe.
Laureaci otrzymują nagrody finansowe oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach.
Więcej informacji w regulaminie konkursu.
Do pobrania: regulamin MTT 2024 I KARTA ZGŁOSZENIA
5. Mazurskie TransFormacje Taneczne odbyły się 22 kwietnia 2023 r. w Mrągowie.
Po obejrzeniu prezentacji, jury w składzie: Małgorzata Czyżowska, Agnieszka FUŁEK "Fuli", Dariusz BUJNOWSKI, wyłoniło laureatów spośród wszystkich grup uczestniczacych w konkursie oraz przyznało następujące nagrody.
Kategoria STREET DANCE
do 8 lat
I miejsce (400 zł) - HIPHOPKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie
I miejsce (400 zł) - HIPHOPOWE DZIECIAKI MINI z Kętrzyńskiego Centrum Kultury
9-11 lat
I miejsce (700 zł) - MAGIC ze Studia Tańca Top 10 Białystok
II miejsce (500 zł) - POWER YOUNG ze Studia Tańca Eska z Sejn
III miejsce (300 zł) - FLOWIN’ KIDS z What’s Up Studio Białystok
Wyróżnienie (200 zł) - NA LUZIE ze Studia Tańca Top 10 Białystok
12-15 lat
I miejsce (700 zł) - SMYKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie
II miejsce (500 zł) - FLOW HUMTERS z What’s Up Studio Białystok
III miejsce (300 zł) - UNITY ze Studia Tańca Top 10 Białystok
16 lat +
I miejsce (800 zł) - FILLED WITH FLOW z What’s Up Studio Białystok
II miejsce (600 zł) - REM z Młodzieżowego Dom Kultury w Mrągowie
III miejsce (400 zł) - CREW ze Studia Tańca Eska Augustów
30 lat +
I miejsce (700 zł) - DZIADY ze Studia Tańca Top 10 Białystok
II miejsce (400 zł) - LAST MINUTE z Kętrzyńskiego Centrum Kultury
II miejsce (400 zł) - UNIKAT z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie
Kategoria ART DANCE
do 8 lat
I miejsce (500 zł) - DZIECIĘCY TEATR RUCHU KOSTKA III z Movoment Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo
II miejsce (300 zł) - GWIAZDECZKI z Domu Kultury w Rucianym-Nidzie
III miejsce (200 zł) - KRASNALE z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji
Wyróżnienie (200 zł) - TAŃCE PRZEDSZKOLAŃCE z Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach
9-11 lat
I miejsce (700 zł) - TEATR RUCHU KOSTKA z Movoment Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo
II miejsce (500 zł) - HAPPY KIDS z Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach
III miejsce (300 zł) - MSTW MINI FLOW z Mrągowskiego Centrum Kultury
Wyróżnienie (200 zł) - CALINECZKI z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji
12-15 lat
I miejsce (700 zł) - PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT MINI z Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA Olsztyn
II miejsce (500 zł) - INTRO z Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach
III miejsce (250 zł) - GRAWITACJA z Kętrzyńskiego Centrum Kultury
III miejsce (250 zł) - MINIATURKA z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie
art dance 16+
I miejsce (800 zł) - TEATR TAŃCA AKRO I z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu
II miejsce (600 zł) - IMPULS z Węgorzewskiego Centrum Kultury
III miejsce (400 zł) - MINI DANCE z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie
art dance 30+
I miejsce (700 zł) - PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT DINOZAURY z Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA Olsztyn
II miejsce (500 zł) - TEATR RUCHU LUMINA z Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo
III miejsce (300 zł) - bezWAD z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie
UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ ORAZ GRATULUJEMY!
* * * * * 2022 * * * * *
4. MAZURSKIE TRANSFORMACJE TANECZNE odbyły się 23 kwietnia 2022 r. w Mrągowskim Centrum Kultury.
Wystąpiły 82 dziecięce, młodzieżowe i dorosłe zespoły taneczne w różnych technikach. Laureatów wyłoniło jury w składzie: Eliza HOŁUBOWSKA, Beata DUDA, Kasia WIATROWSKA, Paweł SOKOŁOWSKI - SOKÓŁ.
STREET DANCE
do 8 lat
I miejsce - SMYKI / Białystok, NA LUZIE / Białystok
9-11 lat
I miejsce - MAGIC / Białystok
II miejsce - STRONG KIDS / Białystok
III miejsce - NON STOP / Wilkasy
12-15 lat
I miejsce - BeCool / Białystok
II miejsce - SMYKI / Mrągowo
III miejsce - The NEW CHAPTER CREW / Łomża, B.K.STEP / Łomża
powyżej 16 lat
I miejsce - REM / Mrągowo
II miejsce - The SHARP CREW / Łomża
ART DANCE
do 8 lat
I miejsce - GWIAZDECZKI / Ruciane-Nida
II miejsce - YELLOW NATURAL DANCE / Lidzbark Warmiński
III miejsce - CHEERBISIAKI / Biskupiec, Mini FLOW / Mrągowo
9-11 lat
I miejsce - Pracownia Tańca PRYZMAT Mikro / Olsztyn
II miejsce - INTRO / Piecki
III miejsce - LUZIK / Węgorzewo
wyróżnienia: Teatr Ruchu KOSTKA / Mrągowo, BURSZTYNKI Junior / Malbork
12-15 lat
I miejsce - Teatr Tańca AKRO / Toruń
II miejsce - Pracownia Tańca PRYZMAT Mini / Olsztyn
III miejsce - MINI DANCE / Węgorzewo
wyróżnienie: CZARNA OWCA / Lidzbark Warmiński
powyżej 16 lat
I miejsce - HULAJ NOGA I / Toruń
II miejsce - AMIR / Węgorzewo
30+ STREET I ART DANCE
I miejsce - DZIADY / Białystok
II miejsce - LAST MINUTE / Kętrzyn
III miejsce - UNIKAT / Mrągowo, Teatr Ruchu Movement Studio Pro / Mrągowo
wyróżnienia: DELICES / Działdowo, BIS MAMA / Biskupiec
Wyróżnieni choreografowie: Małgorzata Duszak, Joanna Kolk, Sandra Hirsz-Piaskowska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział :)
* * * * * 2021 * * * * *
3. Mazurskie TransFormacje Taneczne odbyły się 12 czerwca o godz. 12 w formie prezentacji.
Z uwagi na sytuację zwiazaną ze stanem epidemii, zmianie uległ termin oraz formuła wydarzenia. Prezentacje transmitowane były na kanale YouTube MCK.
* * * * * 2020 * * * * *
W zwiazku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i wydawane w tym zakresie decyzje rządu, 3. MAZURSKIE TRANSFORMACJE TANECZNE zostają ODWOŁANE!
Wydarzenie zaplanowane było na 25 kwietnia 2020 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
* * * * * 2019 * * * * *
2. MAZURSKIE TRANSFORMACJE TANECZNE odbyły się 27 kwietnia 2019 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, w ramach ogólnopolskiej akcji TańczMy - Miedzynarodowy Dzień Tańca w Polsce, pod patronatem Instytutu Muzyki i Tańca.
Wystąpiło 50 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych w różnych technikach. Przedstawiamy laureatów 2. Mazurskich TransFormacji Tanecznych, których wyłonilo jury w składzie: KAROLINA GARBACIK, MAGDA JĘDRA, EWULIN, KAROL POLSSKY POLAK.
STREET DANCE
do 8 lat
I miejsce - MINI FANTAZJA / Wilkasy
II miejsce - HIPHOPOWE DZIECIAKI MINI / Kętrzyn
III miejsce - HIPHOPKI / Mrągowo
9-11 lat
I miejsce - SMYKI / Mrągowo
II miejsce - FANTAZJA / Wilkasy
III miejsce - HIPHOPOWE DZIECIAKI / Kętrzyn
12-15 lat
I miejsce - FAMILY SQUAD / Mrągowo
II miejsce - GTT Crew / Grudziądz
III miejsce OLDSCHOOLOWA BANDA / Kętrzyn
powyżej 16 lat
I miejsce - B.K. TEAM / Łomża
II miejsce - 500+ / Ełk
III miejsce - REM / Mrągowo
ART DANCE
do 8 lat
I miejsce - KRASNALE / Malbork
II miejsce - MINI GWIAZDECZKI / Wilkasy
III miejsce - HAPPY KIDS / Piecki
9-11 lat
I miejsce - INTRO / Piecki
II miejsce - NOWY GEŚCIK / Kętrzyn
III miejsce - EKSPRESJA / Korsze
12-15 lat
I miejsce - PRYZMAT MINI 2 / Olsztyn
II miejsce - AMIR / Węgorzewo
III miejsce - GRUDZIĄDZKI TEATR TAŃCA
powyżej 16 lat
I miejsce - MRĄGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
III miejsce - TRZY CZWARTE / Węgorzewo
III miejsce - IMPULS / Węgorzewo
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział :) Do zobaczenia za rok!
* * * * * 2018 * * * * *
I. MAZURSKIE TRANSFORMACJE TANECZNE odbyły się 14 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
W konkursie wzięły udział dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne w różnych technikach. Wspólne prezentacje, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń a także popularyzacja różnych stylów tańca to cele naszego tanecznego spotkania.
Zespoły prezentowały się w 2 kategoriach tanecznych: street dance (hip-hop, breakdance, popping, locking, techniki pokrewne) oraz art dance (taniec współczesny, jazz, modern jazz, techniki pokrewne), z podziałem na 3 grupy wiekowe: do 10 lat, 11-14 lat i powyżej 15 lat.
Prezentacje oceniło jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca, w składzie: Joanna Czajkowska, Anna Wielogórska, Piotr "Sypi" Sypniewski, Maciej "Sheva" Mołdoch. Ocenie podlegały: oryginalność pomysłu, technika, interpretacja i dobór środków wyrazu, wartości artystyczne i kulturowe. Laureaci otrzymali nagrody (rzeczowe i finansowe) oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach.
LAUREACI 1.edycjI MAZURSKICH TRANSFORMACJI TANECZNYCH
kategoria STREET DANCE
do 10 lat
I miejsce - SMYKI (MDK Mrągowo)
II miejsce - FANTAZJA (GOKiR Wilkasy)
III miejsce - MINI FANTAZJA (GOKiR Wilkasy)
11-14 lat
I miejsce - FAMILY SQUAD 2 (MDK Mrągowo)
II miejsce - OLDSCHOOLOWA BANDA (Kętrzyńskie Centrum Kultury)
III miejsce - UNITED (B.K. Step Łomża)
wyróżnienie - ROYAL CREW (Szkoła Artystyczna w Ełku)
powyżej 15 lat
I miejsce - B.K. TEAM (B.K. Step Łomża)
II miejsce - FRESH FLOW (Działdowo)
III miejsce - NTP CREW (MDK Mrągowo)
wyróżnienia - 500+ (Studio Tańca Oldschool Ełk) / 18+Vat (Szkoła Artystyczna w Ełku)
kategoria ART DANCE
do 10 lat
I miejsce - MINIATURKA (Wegorzewo)
II miejsce - GEŚCIK (Kętrzyńskie Centrum Kultury)
III miejsce - POWER JUMP (MOK Korsze)
wyróżnienie - INTRO (GOKSiR Piecki)
11-14 lat
I miejsce - BURSZTYNKI JUNIOR (Malborskie Centrum Kultury)
II miejsce - MINI DANCE (Węgorzewo)
III miejsce - STEP UP (GOKiR Wilkasy)
wyróżnienia - AMIR (Węgorzewskie Centrum Kultury) / MRĄGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - grupa "Rozruch" (CKiT)
powyzej 15 lat
I miejsce - MRĄGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO (CKiT)
II miejsce - IMPULS (Węgorzewskie Centrum Kultury)
III miejsce - BURSZTYNKI (Malborskie Centrum Kultury)
Wszystkim zespołom gorąco gratulujemy, dziękujemy za wspólne spotkanie i moc tańca!