Koncerty

Adam Golicki Trio

2022-04-30

Przed nami upragniony, długi weekend majowy ale mamy dla Was małe intro przed majowym szaleństwem. Startujemy z tegoroczną edycją 

  CYKLU LETNICH KONCERTÓW NA DEPTAKU.

Nasza pierwsza propozycja to: 

  

JAZZ W MIEŚCIE czyli…

ADAM GOLICKI TRIO

30 kwietnia 2022 r.

godz. 16. 00

Skwer Jana Pawła II

Rozpoczniemy na jazzowo z Trio Adama Golickiego. To niewątpliwie doskonała muzyczna propozycja dla miłośników kameralnego jazzu. Usłyszymy tu materiał muzyczny z krążka „Reflections”, który zrealizowany został w towarzystwie wyśmienitych muzyków - Macieja Grzywacza na gitarze i Piotra Lemańczyka na kontrabasie i gitarze basowej, z którymi perkusista współpracuje od wielu lat.

Na koncercie w Mrągowie obok Adama Golickiego i Macieja Grzywacza na gitarze basowej usłyszymy wspaniałego muzyka Konrada Żołnierka.

 

 

Jak czytamy w jednej z recenzji płyty:

„Instrumenty brzmią pięknie, atmosfera płyty przypomina ciepły, letni wieczór, kiedy przy kieliszku dobrego czerwonego wina, chce się nam wsłuchiwać w śpiew ptaków jaki niesie łagodny wiatr. Ale muzyka nie jest bynajmniej mdła, nijaka, do windy. Kompozycje są dopracowane, słychać w nich inspiracje muzyką nie tylko jazzową, ale klasyczną czy etniczną. Jest tu wystarczająco dużo miejsca na improwizację, na cieszenie się zarówno melodią, strukturą, jak swobodą czy eksperymentem. Co najważniejsze rytm lidera, oszczędnie podawany, ale konkretny, wyrazisty, dobrze podkreśla aksamitną słodycz gitary i pełne, dojrzałe brzmienie kontrabasu.”

Pełen profesjonalizm, erudycja i ponad wszystko operowanie techniką z ogromną swobodą i pomysłowością. Dodajmy do tego piękny widok na jezioro Czos i wyjątkowy klimat naszego miasta! Zapowiada się prawdziwa uczta muzyczna…nie tylko dla koneserów!

ZAPRASZAMY!

 

Więcej o artystach:

A D A M  G O L I C K 

Absolwent  kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie, jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). W kwietniu 2017r. miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski , Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego… 

M A C I E J  G R Z Y W A C Z

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Uzyskawszy dyplom monachijskiej uczelni, został przyjęty do fundacji Yehudiego Menuhina „Live Music Now”, dla której koncertował w Niemczech jako gitarzysta klasyczny.Maciej Grzywacz ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich to „Connected”, nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: Solo – nagrany w całości na gitarze klasycznej, Black Wine, na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Jorku. Wcześniejsze płyty: FourthDimension z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, Things Never Done, w nagraniu którego wziął udział kontrabasista Awiszaj Kohen z Nowego Jorku oraz Forces Within z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby oraz saksofonisty Macieja Sikały.

Współzałożyciel zespołu (0-58), którego pierwsza płyta, nagrana w 2001 roku Do dziesięciu, otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2002 w kategorii Jazzowy Album Roku. W 2003 roku ukazała się druga płyta, Tryby. Ta również otrzymała nominację do nagrody Fryderyk. Zespół (0-58) ma za sobą trasy koncertowe w Niemczech, Rosji, Szwecji i Rumunii.

Współpracuje z innymi zespołami, pracuje też jako muzyk sesyjny, brał również udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej Leszka Możdżera oraz Marka Kuczyńskiego.

Maciej Grzywacz koncertował w Kanadzie, Izraelu, Rosji, Bułgarii, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Belgii, Austrii i w Czechach.

Dr hab. prof. AM Maciej Grzywacz jest pedagogiem (jazz i muzyka estradowa) w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku[2].

K O N R A D  Ż O Ł N I E R E K

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu (kierunek – Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność – gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu „Erasmus” w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego a od 2020 wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jako gitarzysta basowy oraz kontrabasista współpracował z wieloma istotnymi muzykami oraz formacjami tworzącymi w różnych stylach muzycznych (m.in. Tomasz Chyła Quintet, Emil Miszk & The Sonic Syndicate, Adam Wendt Acoustic Set, Jerzy Małek, Leszek Możdżer, Tomasz Sowiński, Tomasz Grzegorski, Wojciech Staroniewicz, Jarosław Bester, Sławek Jaskułke, Adam Pierończyk, Orkiestra Daniela Nosewicza, Orkiestra Szymona Sutora, Big Band AM Gdańsk, zespół DrunkLamb, Confusion Project, Jazz.u i inne).

***

Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".