Koncerty

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2023

2023-07-28

Przed nami 42. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie

Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca 2023r. 

W piątkowy (28.07.2023r.) wieczór wystąpi dla nas w specjalnym jubileuszowym koncercie (30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi , m.in. Gangiem Marcela, Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z Piknikiem już od wielu lat. Między innymi: Michael Lonstar, Czarek Makiewicz i Koltersi, zespół Babsztyl, Wojciech Dudkowski, Andrzej Trojak, czy nowy projekt muzyczny pn. Step By Step z Gabrysią Mycielską i Januszem Nastarowiczem.

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

Do zabawy natomiast porwą publiczność mrągowską wykonawcy koncertu pt. Country Hits, wśród nich nasze młode, zdolne pokolenie artystek. Będzie zatem sporo czysto kobiecego repertuaru, znanego z wykonań gwiazd country music. Będzie bardzo nastrojowo!

W sobotę (29.07.23r.) czeka nas wspaniałe, multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy. Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert pt. Giganci country. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona, Billy Ray Cyrusa, Billy Joe Shivera i wielu innych – Gigantów współczesnej country Music. Widowisku towarzyszyć będzie taniec liniowy w najlepszym wykonaniu. A zwieńczeniem tego jubileuszowego koncertu będzie występ amerykańskiej gwiazdy, artystki, której nazwisko odsłonimy w nieodległej przyszłości. Dziś możemy powiedzieć tylko, że była ona laureatkę prestiżowej nagrody Country Music Association z Nashville.

Tego też dnia odbędzie się transmitowany przez I Program Polskiego Radia finał Konkursu na Polską Piosenkę Drogi z udziałem zakwalifikowanych przez jury artystów. Spośród nich wyłoniony zostanie laureat, oraz trzy najlepsze piosenki i ich autorzy.

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, grupy Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem, oraz naszej uzdolnionej młodzieży: Klaudii Magica, Karoliny Jastrzębskiej, The Girls.

To oczywiście nie wszystko, o szczegółach programu informować będziemy sukcesywnie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program (który będzie uzupełniany o nowe pozycje) dostarczy Wam wielu niezapomnianych artystycznych przeżyć!

Bilety na 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2023 już dostępne:

  • Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
  • Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl
  • Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
  • Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

Do kupienia w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury od poniedziałku do niedzieli od 12.30 do 19.30 oraz na:

ebilet.pl

Serdecznie zapraszamy!