Koncerty

Majówka z szantą

2023-05-02

Ahoj miłośnicy klimatów wodno - szuwarowych!

Już czas rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski, a zatem przybywajcie kamraci do Mrągowa nad jezioro Czos!

Majówka z szantą uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja w godz. 14. 00 – 18. 00 przycumujcie łodzie do kei na Molo, gdzie rozbrzmiewać będą dźwięki wiatrem i falą pisane! Pieśni i piosenki spod znaku wiatru, wody i przygody tym razem zaprezentują nam szantowe wilki morskie SZKUTNICY DŹWIĘKÓW (Ostróda) i ATLANTYDA (Gdynia i Warszawa). O dobre nastroje i przednią zabawę na naszym pokładzie zadba rasowy sternik. Ale to nie koniec – coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy wodnych uciech.

Najmłodszych zaprosimy do strefy atrakcji:

Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli… pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się również tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie oraz lekcje jak zachować się bezpiecznie w wodzie i nad wodą.

 Ponadto zapraszamy na:

  • KLOCKOLOGIA – prostota, kreatywność, nauka – ZABAWA

To tutaj  młodzi konstruktorzy będą mogli puścić wodze fantazji i budować statki jakie tylko przyjdą im do głowy.

  • MALOWANIE FLAGI RP PRZEZ DZIECI
  • WARSZTATY RODZINNE TWORZENIA KOKARD NARODOWYCH
  • MAGICZNY ŚWIAT ZAGADEK I ŁAMIGŁÓWEK

Zapraszamy wszystkie dzieci w fascynującą podróż przez morza i oceany. Można tu będzie znaleźć wszystkie typy zabaw ulubione przez dzieci - labirynty, szukanie różnic, łączenie par, dobieranie pasujących elementów, rysowanie i kolorowanie, a także krzyżówki i łamigłówki.

  • POKAZ RATOWNICTWA WODNEGO z Mrągowskim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

Zaledwie kilka kroków dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony nad wodą. 

 

14:30 – 16:00 SZKUTNICY DŹWIĘKÓW

To zespół, który powstał wiosną 2021 roku w Ostródzie. Zespół tworzą doświadczeni muzycy (m.in. gitarzysta zespołu "LOKA") od wielu lat grający w różnych konfiguracjach koncerty i eventy z repertuarem żeglarskim, choć nie tylko (covery najpopularniejszych kawałków). Obecnie w repertuarze zespołu przybywa także własnych autorskich piosenek.

16:30 - 18:00 ATLANTYDA

Atlantyda to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni i Warszawy. Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”… to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom. Absolutny top muzyki morskiej, doskonali instrumentaliści i żeglarskie przeboje w autorskim wykonaniu to cała Atlantyda.  Rok 2019 był dla zespołu rokiem jubileuszy - 25 lat Atlantydy i 35 lat twórczości Sławka. Zespół od lat jest gościem i laureatem największych festiwali muzyki morskiej i żeglarskiej, Mimo upływających lat zespół jest w doskonałej formie czego dowodem Grand Prix największego festiwalu tej muzyki w Europie "Shanties 2019"

 

Oj będzie się działo! Do zobaczenia w porcie M R Ą G O W O!