Aktualności

Bieg po wypiek

2022-12-04

Podczas mikołajkowego święta (10 grudnia) nie zabraknie także konkursów! Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie „Bieg po wypiek”, w której będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne.

Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji świątecznej, w szczególności tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych, wykazanie się przez mieszkańców zdolnościami kulinarnymi; integracja mrągowskiej społeczności.

Zasady  uczestnictwa:
W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy Ziemi Mrągowskiej. Wypieki zostaną oceniane przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i oczywiście św. Mikołaj. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe oraz nawiązanie do tematyki świątecznej. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Autorskie wypieki dostarczyć należy w dniu Jarmarku – 10 grudnia 2022 w godz. 13:00 - 14:00. Po podanej godzinie wypieki nie będą przyjmowane! Wypieki powinny być opisane na dołączonej kartce i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący wypiek i skład zespołu, adres – miejscowość, numer telefonu. 
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Jarmarku, ok. godz. 15.45.

W sprawach konkursu należy kontaktować się z działem Organizacji Imprez pod nr tel. 89 743 34 70.